У виборчому окрузі № 13 (центр місто Калинівка) змагаються 9 кандидатів-мажоритарників. З них троє висуванців політичних партій (Микола Катеринчук від «Блоку Петра Порошенка», Федір Павлов від партії «Опозиційний блок» і Сергій Прохоров від Радикальної партії Олега Ляшка) та шестеро самовисуванців: Ігор Ісаков, Олег Куц, Сергій Мустя, Ірина Філімонова, Петро Юрчишин, Юрій Яремчук.

Першим «чорнопіарним» ударом по одному з учасників цьогорічних парламентських перегонів в окрузі № 13 стала публікація під заголовком «Власним піаром депутат Катеринчук ставить під загрозу життя полонених в зоні АТО». Її наприкінці серпня та на початку вересня опублікувала низка газет і загальнодержавних інформаційних сайтів.

У тексті містилася критика на адресу Миколи Катеринчука (чинного нардепа, обраного в 13-му окрузі, тоді ще потенційного кандидата на парламентських виборах-2014), розповідалося, що він нібито розголошує конфіденційну інформацію про звільнення заручників, чим може зашкодити безпеці людей, що він приписав собі заслуги у звільнення з полону студента Назарія Р. тощо (цитата: «Твердження прес-служби депутата Катеринчука про те, що відразу після депутатського звернення хлопця відпустили, не відповідає дійсності»).

Також матеріал з ознаками чорного піару проти ще одного кандидата 13-го округу – самовисуванця Юрія Яремчука – з’явився на шпальтах газети «Я та місто», що видається в м. Хмільник. У цій газеті за 18 вересня вийшла негативно забарвлена інформація про те, що ЦВК зареєструвала Юрія Яремчука кандидатом у нардепи (заголовок: «Скандальний вінницький депутат-регіонал йде на вибори по Хмільнику. І знову ж «технічно»). Замітка без підпису оповідає, що Юрій Яремчук два рази поспіль був депутатом облради від Партії Регіонів, що «два роки тому , експерти стверджували, що тоді він був «технічним» кандидатом іншого скандально відомого нардепа Олександра Шепелева, якого зараз розшукує Інтерпол», також що Яремчук «підробляв допомогою іншим колегам-опонентам» і що «швидше за все, «технічну» роль Юрій Яремчук готує собі й під час цієї виборчої кампанії»…

Згодом матеріали, які містять ознаки замовності на користь одного кандидата і проти інших кандидатів-мажоритарників ВО № 13, почали з’являтися на місцевих і деяких всеукраїнських сайтах під виглядом результатів соціологічного опитування. Так, було опубліковано повідомлення, що нібито беззаперечним лідером перегонів в окрузі є кандидат-самовисуванець Петро Юрчишин.

«Петра Юрчишина – місцевого аграрія –готові підтримати 42,5% опитаних респондентів, в той час як багаторічного представника цього округу Миколу Катеринчука готові підтримати лише 23 % виборців, а Олексія Кривопішина, начальника Південно-Західної залізниці – 9% виборців», - йдеться, наприклад, на сайті «Ukranews» в публікації «Політичні гравці «з історією» втрачають своїх виборців».

Як зазвичай у подібних матеріалах, тут наводяться також слова експерта - соціолога Світлани Кушнір: «… політики на кшталт Катеринчука втрачають своїх виборців, програючи місцевим висуванцям, які у складний період були поряд з людьми і брали участь безпосередньо в процесах на місцях…».

Галина Сегеда,
прес-секретар Громадянської Мережі ОПОРА у Вінницькій області
За коментарями звертайтесь:
Наталія Величко
координатор виборчих програм Громадянської Мережі ОПОРА у Вінницькій області
063 628 67 85,v.nataliia@gmail.com
 
Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.
Починаючи з вересня 2014 року, Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами народних депутатів України. Мережа залучить до моніторингової кампанії 213 довготермінових спостерігачів, які працюватимуть у всіх регіонах України від офіційного старту виборчої кампанії до оголошення остаточних результатів виборів. У день голосування, 26 жовтня, до них долучаться більше 2 000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів. 
 
Website:http://oporaua.org/                                                                                                                             
Facebook: https://www.facebook.com/cn.opora                                                                                     
Twitter: https://twitter.com/opora(@opora)