У містах Вишневе та Боярка, що на Київщині, активісти зафіксували так званих "виборчих гастролерів"

Місто Вишневе. Виборці з трьох дільниць, розташованих у школі номер 4, повідомляють: на розташованому поблизу навчального закладу полі знаходиться група невідомих – близько 100 осіб спортивної зовнішності, які групуються по чотири-п’ять осіб і йдуть голосувати на дільниці.

У містах Боярка та Вишневе небайдужими виборцями зафіксовано пересування невідомих осіб від дільниці до дільниці на мікроавтобусах. Активістам також вдалося зафіксувати номери та моделі автобусів, на яких «гастролери» пересуваються виборчими дільницями.

АВ 3168 КС (або АС) (номерний знак Вінницької області)

193-39 КА (номерний знак міста Київ)

АІ 9360 СХ (номерний знак Київської області) – Хюндай мінівен

АІ 1009 ЕА (номерний знак Київської області) – Спринтер

За коментарями звертайтесь:
Руслана Величко
Координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА
у Київській області
063 187 41 06
 

Довідково:

Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.