У п’ятницю, 15 лютого, о 15:15 у Краматорську представники Громадянської мережі ОПОРА за участі Національної поліції проведуть прес-конференцію «Як громадські спостерігачі та Національна поліція реагують на виклики виборчого процесу на Донеччині». Захід відбудеться на базі Антикризового медіа-центру (м. Краматорськ, вул. Марата, 1).

Учасники заходу обговорять ряд питань, пов’язаних із організацією виборчого процесу в Донецькій області:

- бачення представників ОПОРИ на Донеччині щодо поточної ситуації з організації виборчого процесу та найпоширеніші порушення виборчого законодавства в регіоні;
- результати роботи, проведеної Національною поліцією щодо забезпечення виборчого процесу з моменту офіційного старту виборчої кампанії;
- факти виявлених порушень чинного законодавства та подальші дії правоохоронців.

У заході візьмуть участь:

- координаторка спостереження ОПОРИ за виборами в Донецькій області;
- начальник ГУНП в Донецькій області генерал поліції третього рангу Микола Семенишин;
- начальник управління превентивної діяльності ГУНП Донецької області Юрій Горустович.

Запрошуємо представників політичних сил, громадських організацій та засобів масової інформації долучитись до обговорення.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.