На виборчій дільниці № 800146 зафіксували 2 випадки фотографування бюлетенів виборцями, які проживають в одному будинку, а на дільниці № 801016 виборець порвав бюлетень.

Голова ДВК № 800146 (вул. Архітектора Вербицького, 14Г) Селецька Наталія Володимирівна повідомила спостерігачу ОПОРИ про фотографування бюлетенів. «Спочатку ми піймали чоловіка похилого віку та жінку» - зауважила пані Селецька. Згодом затримали ще одного чоловіка, який також фотографував бюлетень. Варто додати, що правопорушники проживають в одному будинку за адресою вул. Ревуцького, 27.

На дільниці № 801016, яка знаходиться за адресою вул. Житкова, 7Б, також зафіксували як молодий чоловік сфотографував бюлетень. Почувши характерний звук фотокамери, члени ДВК спробували затримати хлопця, але той одразу ж порвав виборчий бюлетень.  Наразі там працює слідчо-оперативна група.

0 25.10 byuleten

Громадянська мережа ОПОРА наголошує, що у ч. 3-4 ст. 158 КК України вказано про відповідальність коли: «Виборець намагається викрасти виборчу документацію, винести чи пошкодити скриньку. Викрадення, приховування виборчого бюлетеня, протоколу про підрахунок голосів чи іншого протоколу, скриньки з бюлетенями, незаконне знищення чи псування скриньки з бюлетенями».

Крім того, ч. 1 ст. 158 забороняє знищення виборчої документації або документів референдуму поза встановленим законом. ОПОРА наголошує, що пошкодження виборчої документації або документів референдуму карається обмеженням волі на строк від трьох до п'яти років або позбавленням волі на строк від двох до чотирьох років.

За коментарями звертайтеся:
Андрій Савчук,
координатор виборчих програм
Громадянської мережі ОПОРА у місті Києві
066 29 28 784
(#вибори2015 #elect_ua #opora #опора)
Довідково:                                                                                                                             
Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування. Слідкуйте за останніми новинами на сайті ОПОРИ та Мапі порушень «Місцеві вибори 2015». Рекомендуємо кожному спостерігачу, журналісту й активним громадянам завантажити мобільний додаток «Місцеві вибори» для Android