Камянець-Подільська МВК зареєструвала кандидатів від ВО «Батьківщина». Але тільки тих, які особисто з'явились на засідання та внесли необхідні відомості в автобіографії.

8 жовтня було багате на події у Кам’янці-Подільському. Почалося з того, що о 12 годині представників ЗМІ запросили на прес-конференцію місцевої організації ВО «Батьківщина». Під час брифінгу голова осередку Олег Ткач, зокрема, заявив, що їхня політична сила – одна із найрейтинговіших, а місцева ТВК намагається усунути її від виборчого процесу. Крім того, пан Олег повідомив журналістам, що партія звернулася зі скаргою до ЦВК, у якій просить розпустити міську виборчу комісію через численні порушення

На прес-конференції назвали також суму судових витрат, яку було стягнуто з комісії. Як з’ясувалося, це понад 150 тис. грн.

Batkívshchina brifíng

Згодом, о 14 годині, на засідання зібралися члени ТВК. У порядку денному два питання: про виконання судових рішень та про визнання постанов Кам'янець-Подільської міської виборчої комісії такими, що втратили чинність.

На виконання рішень суду комісія вирішила повторно розглянути документи від партій ВО «Батьківщина», Української партії честі, боротьби з корупцією та організованою злочинністю і двох кандидатів від партії «За конкретні справи».

Така процедура не передбачена Законом, однак, зі слів членів міської виборчої комісії, ЦВК порадила організувати процес на свій розсуд. Тож на засідання запросили кандидатів, які у своїх біографіях не зазначили частини відомостей (найчастіше – інформації про громадську роботу та наявність представницького мандату),  щоб вони у присутності членів комісії внесли ці дані. Питання щодо кандидатів,  які з різних причин не могли прийти, залишилося відкритим. Представникам Української партії честі, боротьби з корупцією та організованою злочинністю комісія запропонувала до 18 години запросити нотаріуса, який би засвідчив свідоцтво про реєстрацію партійної організації.

О 18.00 відбулося ще одне засідання ТВК, під час якого було прийнято постанову про реєстрацію кандидатів від партії ВО «Батьківщина». Втім, зареєстрували лише тих кандидатів, які особисто з'явились на засідання та внесли необхідні відомості в автобіографії (29 осіб з 37). Офіційно стали кандидатами і двоє висуванців партії «За конкретні справи».

Українській партії честі, боротьби з корупцією та організованою злочинністю повторно відмовили в реєстрації. Як повідомляє кореспондентка «Точки ОПОРИ», начальник міськрайонного управління юстиції Станіслав Ноль відмовився засвідчити необхідний документ.

Batkívshchina zherebkuvannya

Завершили засідання жеребкуванням, яке визначило порядкові номери політичних партій в виборчому бюлетені. 

 
(#вибори15; #elect_ua; #opora; #опора)
Довідково:
Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування.