Opora
Теги:

13 серпня відбувся прес-сніданок за участю заступника голови КМДА Петра Пантелеєва. Такі зустрічі надалі планують проводити щомісяця з метою оперативного вирішення нагальних потреб міста.

13-08-15-04

Найбільш актуальним питанням заходу став аварійний стан Головного каналізаційного колектора Києва. За словами Пантелеєва, його повна заміна коштуватиме близько 1 млрд грн, а заміна системи всіх труб і облаштування допоміжних колекторів – близько 30 млрд грн. Проект ремонту колектора мають на меті завершити до 2017 року. На його реалізацію наразі вже витрачено 40 млн грн з міського бюджету Києва, а найближчим часом очікується залучення ще 159 млн грн урядових коштів.

Стосовно «Київенерго» заступник міського голови зазначив, що частину підприємства планують передати у власність держави з метою якіснішого контролю за виконанням ремонту. У відповідь на питання, чи може, натомість, держава стимулювати приватні підприємства виділяти більше коштів на ремонтні роботи, Пантелеєв описав структуру тарифу на теплову енергію: левову частку розміром 72 % складають витрати на газ, ще частина – витрати на діяльність компанії, і частина – інвестиційні програми, тобто, власне, кошти на ремонт, які затверджуються Нацкомісією.

Тобто, вплив держави на обсяг коштів, що залучаються для ремонту комунальних магістралей, є, але потрібно враховувати, що ця сума закладається в тариф, за яким мешканці міста оплачують надані послуги.

Серед останніх напрацювань Київради було виокремлено Комплексну цільову програму з підвищення енергоефективності та розвитку житлово-комунальної інфраструктури Києва на 2016-2020 роки. Програму нещодавно презентував Департамент житлово-комунальної інфраструктури Києва. На запитання місцевого координатора житлово-комунальних програм Громадянської мережі ОПОРА Аліни Брезіцької, чи доступний текст Програми в електронному вигляді для всіх охочих, і чи відбуватимуться громадські обговорення документу, заступник столичного голови завірив, що текст невдовзі з’явиться в мережі, оскільки інтернет-комунікації буде використано для активного діалогу з киянами і розгляду конструктивних пропозицій та зауважень від них. У вересні ж Програму винесуть на розгляд сесії Київської міської ради.

Аліна Брезіцька також поцікавилася у представників міської влади, чи включене у план роботи Київради питання з модернізації заводу «Енергія». Петро Пантелеєв повідомив, що наразі планується добудувати кілька модулів, оскільки завод не тільки переробляє сміття, а є також постачальником тепла за рахунок спалення відходів: «Серед завдань, які ми поставили перед собою, – створення 4-5 майданчиків, на яких будуть розташовані пункти переробки відходів». Головною ж функцією підприємства стане газове очищення.

Заступник київського голови також поділився найближчими планами: сьогодні вночі він з делегацією здійснить робочий візит на Брестський сміттєпереробний завод. Цей об’єкт був невипадково обраний як приклад подолання проблем пострадянського підходу до функціонування сфери ЖКГ. Перейнятий успішний досвід білоруських колег планують застосувати у столиці України.

Насамкінець Пантелеєв зазначив, що один з основних стратегічних документів для Києва, План дій зі сталого енергетичного розвитку за Проектом USAID «Муніципальна енергетична реформа» (MEP), буде представлений Київрадою орієнтовно в жовтні цього року. До кінця року очікується прийняття Плану через обов’язковий етап обговорень з громадськістю.

З нагальних завдань київської міської влади слід виокремити також повноцінний сайт на тему енергоефективності, який буде розроблено та запущено найближчим часом.

За коментарями звертайтесь:
місцевий координатор житлово-комунальних програм
Громадянської мережі ОПОРА
Аліна Брезіцька
тел.: +38 063 685 95 28

 

FB 5Instagram 2Telegram 3Twitter 7Youtube 4Github 6

Статті/блоги

  • 15 лютого 2019Євген ГурницькийКіровоградщина: як «виборчі» справи про адмінправопорушення розвалюються в судіУ Кіровоградській області за 27 фактами поліція склала та відправила до суду 32 протоколи про адміністративні правопорушення, пов’язаних з виборчим процесом. За 10 випадками вже винесено постанови суду, за 17 повідомленнями ще триває перевірка. Представники ОПОРИ проаналізували судові рішення щодо порушення виборчого законодавства під час Президентської виборчої...  
  • 15 лютого 2019Дмитро БаштовийХто на Миколаївщині представлятиме інтереси кандидатів у Президенти?Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА проаналізували постанови ЦВК про реєстрації довірених осіб кандидатів у територіальних виборчих округах, розташованих у Миколаївській області, та проаналізували інформацію у відкритих джерелах.  
  • 14 лютого 2019Ольга Стрелюк109 кандидатів у Президенти України за 29 роківКампанія з виборів Президента України 2019 року ознаменувалася найбільшою кількістю кандидатів за весь період Незалежності – 44. Наші колеги вже проаналізували, хто вони. Ми вирішили дослідити скільки всього було охочих стати Президентом країни, починаючи з 1991 року, та який рівень підтримки вони здобували.  
  • 13 лютого 2019Дмитро БаштовийПрихована агітація як форма маніпуляціїПриховану агітацію під час чергових виборів Президента України вже використовують 4 суб’єкти виборчого процесу. Дана технологія дає змогу ухилитись від вимог виборчого законодавства та створює неконкурентні умови для всіх учасників виборчих перегонів. Але чи потрібно це розглядати з точки зору недотримання морально-етичних норм та слабкої...  
  • 12 лютого 2019Василина Боруцька, Катерина ШарпатаМісцеві партійці та екс-депутати: Кому на волинських округах довірили представляти свої інтереси кандидати у ПрезидентиВід початку виборчого процесу до 11 лютого зареєстровано 26 довірених осіб кандидатів в округах, які лежать у межах Волинської області.  Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА проаналізували постанови ЦВК про реєстрації довірених осіб кандидатів у територіальних виборчих округах та відшукали інформацію про цих людей у відкритих джерелах.  
  • 11 лютого 2019Юрій ЧумакУра, запрацювало!Президент Петро Порошенко 7 лютого 2019 року підписав Указ, який визначає перелік тимчасово окупованих населених пунктів у Донецькій та Луганській областях, а також межі окупованих територій.  
  • 08 лютого 2019Ірина Кирилович Депутатська благодійність: як працює фонд Анжеліки Лабунської на ЖитомирщиніДепутат Житомирської обласної ради Анжеліка Лабунська, яка є головою обласної організації партії ВО «Батьківщина» має власний благодійний фонд «ЛАВ», який активно працює у Житомирській області.     
  • 06 лютого 2019Владислав БаранськийКримінальному провадженню Папієва у лютому виповнюється п’ять років26 лютого кримінальному провадженню № 42014260000000031, відомому також як «справа Михайла Папієва», виповниться п’ять років. Протягом цього час його розслідували прокуратури двох областей. Більше року тому справу, яка довгий час провела в прокуратурі Чернівецької області, було передано слідчому відділу прокуратури сусідньої області - Івано-Франківської. Попри це, вона все ще перебуває на стадії досудового розслідування. Колишньому голові...  
  • 04 лютого 2019Василина Боруцька, Катерина ШарпатаПозитивні медіа-згадки та «джинса»: як волинські ЗМІ у січні «піарили» кандидатів у президентиВпродовж січня 2019 року спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА у Волинській області  аналізували матеріали у друкованих та онлайн-ЗМІ і виявили десятки випадків розміщення матеріалів з ознаками «джинси» на користь кандидатів у Президенти України. Усі матеріали не були марковані належним чином. Окрім того, виявили низку публікацій позитивного змісту про...  
  • 04 лютого 2019Марія Цип'ящукДіти і політичні партіїЧас від часу в інформаційному просторі з’являються повідомлення про те, що політичні партії активно залучають до популяризації своєї діяльності дітей. Наприклад, для роздавання друкованих матеріалів, проведення заходів та акцій тощо. Чи законно це? Давайте розбиратись.  
Усі статті

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2019