Opora
Теги:

Міжнародні спостерігачі повідомили, що їм не надали доступу до протоколів. Перемога Богдана Губського за участю «беркутівців» залишається сумнівною.

Сьогодні в ЦВК члени ОВК звітували про уточнені протоколи. Найбурхливішим було обговорення даних 197 округу з центром у місті Каневі Черкаської області. Нагадаємо, що на цьому округу основна боротьба була між самовисуванцем Богданом Губським і кандидатом в народні депутати від ВО «Батьківщина» Леонідом Даценком. Раніше ЦВК визнала, що потрібно провести перевибори у 5 проблемних округах, в тому числі в 197.

На засіданні було оприлюднено 35,65 % голосів на користь Б. Губського. Його опонент Л. Даценко набрав 31,82 %. Проте такі результати опротестував присутній у залі засідання кандидат у народні депутати по 194 округ Микола Балотецький. Він повідомив, що на 197 окрузі, де перемогу, на його думку, отримав його друг Л. Даценко, відбулося фальшування. Зокрема, вчора приміщення ОВК захопив спецпідрозділ «БЕРКУТ».

Це також підтвердили члени ОВК №197, яких не повідомили про уточненні протоколи. Таких чином, їхніх підписів там немає. Довірена особа Л. Даценка заявила, що результати, оприлюднені сьогодні в ЦВК, відрізняються від тих, які вона бачила напередодні. «Протоколи, де була перемога Даценка, зникли. Мені їх не надали. Я вперше бачу ці цифри. За попередніми даними, відрив був у 5 тисяч голосів на користь кандидата від «Батьківщини», - засвідчила спостерігач.

Тим часом міжнародні спостерігачі повідомляють, що вони теж не мали змоги зрівняти старі і нові протоколи. Зокрема, представнику «Mission Canada» на прохання показати протоколи, голова ДВК відмовила, посилаючись на те, що у них начебто проблеми із сервером. Оригінали ж 29 жовтня були передані до ОВК. Міжнародний спостерігач також заявила, що зі 197 округу було вилучено печатку.

Представник партії ВО «Батьківщина» у ЦВК з правом дорадчого голосу Руслан Князевич звернувся до членів комісії з проханням відреагувати на неправомірні дії спецпідрозділу «БЕРКУТ» і врахувати те, що згідно з попередніми протоколами перемогу отримав Леонід Даценко з відривом у 5 тисяч голосів. Він також наголосив, що це не вперше, коли подібні проблеми пояснюють помилкою системного адміністратора чи збоєм програм на сервері.

Член ЦВК Жанна Усенко-Чорна повідомила, що у разі подання заяви зі сторони ВО «Батьківщина», будуть прийняті міри щодо зловживання службовим становищем спецпідрозділу «БЕРКУТ». Вона також зауважила, що наразі ЦВК очікує постанови Верховної Ради стосовно вирішення ситуації у 197 окрузі. 

FB 5Instagram 2Telegram 3Twitter 7Youtube 4Github 6

Статті/блоги

  • 13 січня 2019Роман ГривінськийОбіцянки, чорний піар, креатив: як політики використовують рекламу в соціальних мережахПротягом грудня – першої половини січня спостерігачі ОПОРИ в Києві фіксували й аналізували оплачені повідомлення та ролики у Facebook, Youtube та Instagram. Порошенко святкує Новий рік на Софійській площі. Тимошенко обіцяє зняти президентську недоторканність. Богословська рекламує авторський канал на Youtube. Андрій Садовий рятує котиків. Про ці та інші тренди політичної...  
  • 13 січня 2019Василина Боруцька, Катерина ШарпатаТОП-5 конфліктів волинських осередків партій на старті виборчих перегонівПеред стартом виборчої кампанії та після початку виборчого процесу волинські осередки політичних партій робили публічні заяви стосовно опонентів чи конфліктів всередині власної організації. Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА на Волині проаналізували «найгучніші» конфлікти, які широко обговорювали у волинському політичному просторі, у мережі...  
  • 13 січня 2019Віктор Пічугін, Микола ЗінченкоМажоритарники проти списочників: як харківські нардепи відпрацювали 4 рокиНародні депутати є представниками українського народу, які діють в його інтересах під час законодавчого процесу. Вони беруть участь в обговоренні та прийнятті законів, у політичних дебатах під час виступу з парламентської трибуни, в реалізації права на депутатські запити та звернення. Напередодні першого пленарного засідання в 2019 році...  
  • 11 січня 2019Сергій Макаренко, Андрій ЧернегаЯк Черкащина обирала Президента: ретроспективаЦьогоріч всьоме з часів здобуття нашою країною незалежності українці обиратимуть Президента. Черговий виборчий процес глави держави уже стартував. Нині кандидати подають документи для реєстрації.  
  • 11 січня 2019Олена ЧернецькаКандидат на пост Президента збирає персональні дані для шоу «Дружина для Президента» без згоди виборцівВиборча компанія офіційно стартувала 31 грудня 2018 року. Закон України «Про вибори Президента України» прямо пов’язує можливість розпочати передвиборну агітацію із датою реєстрації особи кандидатом на пост Президента України у ЦВК.  
  • 09 січня 2019Юлія ЛисенкоПропозиція перенести центр виборчого округу №40 на ДніпропетровщиніСпостерігачі Громадянської мережі ОПОРА дослідили доцільність зміни центру виборчого округу №40 на Дніпропетровщині, що дозволить комісіям зекономити 58 годин робочого часу.  
  • 05 січня 2019Галина Сегеда«Волею народу», а не «чиєюсь примхою» обирається ПрезидентУ ЗМІ, соціальних мережах та «на кухнях» лунають категоричні, навіть екстремістські думки про те, що деяким політикам треба заборонити балотуватись, декого прогнати, а декого кудись кинути, деякі телеканали закрити, деяку політичну агітацію палити, а деякі категорії виборців позбавити права голосу.  
  • 02 січня 2019Роберт ЛорянМонастирищенська міська рада: один голос і ти депутат (Черкащина)Нещодавно, ми розповідали, як отримали протоколи Монастирищенської міської ради. Так ось, проаналізувавши протоколи, ми виявили, що результати виборів були сфальсифіковані, внаслідок чого дві партії отримали по одному додатковому мандату.   
  • 31 грудня 2018Андрій СавчукЯк користуватись бюджетними коштами у сезон виборів: лайфхаки для депутатівЯк користуватись бюджетними коштами у сезон виборів: лайфхаки для депутатів 31 грудня в Україні офіційно стартують президентські вибори, які з невеликою перервою переростають у парламентські. Часу ще ніби вдосталь, але невпинна робота на політичній ниві давно кипить. У цьому матеріалі ми б хотіли розповісти про те, як за допомогою бюджетних...  
  • 31 грудня 2018Марія ДомськаЯк політики використовують онлайн-маркетинг у соціальній мережі Facebook в сегменті Тернопільщини?Соціальна мережа Facebook давно перестала бути онлайн-простором тільки для особистого спілкування. Сьогодні – це платформа для швидкого та масштабного поширення інформації, а також – сприятливе середовище для реклами, чим успішно користуються власники бізнесу, маркетологи, різні спільноти та просто зацікавлені особи. Ще у червні 2017 року...  
Усі статті

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2019