У коментарі представникам ОПОРИ начальник відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату Волинської ОДА Віктор Стасюк розповів про законодавчі зміни, а також поточні умови роботи органів держреєстру виборців.

Станом на 31.03.2014 у Волинській області обліковано 787 101 виборець. Найбільша кількість з них припадає на виборчий округ № 22 з центром у м. Луцьк (162 519), а найменша кількість виборців проживає у виборчому окрузі № 19 із центром у м. Володимир-Волинський (146 490).

derzhreiestr

Основною проблемою, яка сьогодні виникає в роботі органів ведення Державного реєстру виборців є недостатнє фінансування. Через великий касовий розрив у Державному бюджеті не надходить значна частина коштів, яка мала бути використана для організації роботи органів Державного реєстру виборців.

«Згідно з розпорядженням голови Волинської облдержадміністрації № 84 від 27.03.2014, райдержадміністрації та міськвиконкоми зобов’язані забезпечити органи ведення реєстру папером. Але вже зараз мені повідомляють і органи ведення реєстру, і керівники апаратів, що у більшості випадків не може й бути мови про забезпечення папером. У багатьох райдержадміністраціях йде активний процес звільнення або виходу на пенсію. Тому, фонд оплати праці активно зменшується. У зв’язку з цим, райдержадміністрації не зможуть купити папір, тонер для картриджів. Якщо не буде фінансування з Державного бюджету, то будемо працювати з районними радами, щоб вони закупили папір за свої кошти», - розповів начальник відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату Волинської ОДА Віктор Стасюк.

Як повідомив посадовець, законодавча база, пов’язана з роботою органів Державного реєстру виборців, лишається такою ж, як і на виборах народних депутатів України у 2012 р. «Повертається процедура тимчасової зміни місця голосування, тобто колишні так звані «відкріпні талони». Її зміст полягає у тому, що людина може бути включена до списків виборців на будь-якій іншій виборчій дільниці, а не лише там, де вона як правило голосувала за своєю виборчою адресою. Але тільки на одну виборчу дільницю», − зазначив пан Стасюк. Для того, щоб скористатись такою процедурою, виборець повинен звернутися з відповідною заявою у відділ ведення реєстру виборців.

Процедурою тимчасової зміни місця голосування зможуть скористатися й кримчани, які зараз перебувають на території Волинської області. Також можливість голосування для цих громадян може бути забезпечена шляхом зміни виборчої адреси. Проте, для цього потрібно отримати постійне місце проживання на території Волинської області.

 За коментарями звертайтеся до:

Михайло Шелеп
Координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА у Волинській області
067 416 50 86

Довідково:

Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.  

Починаючи з березня, ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами Президента України, а також за проміжними парламентськими (83 округ) та позачерговими місцевими виборами. Організація співпрацює з 175 довготерміновими спостерігачами, які стежать за перебігом кампанії у всіх регіонах країни. У день голосування, 25 травня, до них долучаться ще 3 000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.