У Білій Церкві зафіксований новий метод непрямого підкупу виборців. Представники так званого міського руху «Переможець гарантує» на вулиці біля одного з філіалів Соціального фонду кандидата в депутати Віталія Чудновського пропонують заповнити анкету учасника, яка нібито гарантує отримування грошової винагороди

Після заповнення людям видають картки, схожі на кредитну, на яких зазначено, що переможець гарантує 1 000 грн. Тобто, якщо певний кандидат переможе за допомогою голосу такого нового учасника руху, який заповнив анкету, на виборах 28 жовтня, то він отримає цю суму.

Щоправда, соціальний працівник-агітатор зазначає: «Ви можете голосувати, за кого самі захочете». Конкретне ім’я кандидата, за якого необхідно віддати свій голос, заздалегідь не вказується.

У кожного представника руху по 1 000 анкет для заповнення. І те, чи насправді білоцерківці продадуть свої голоси, ми зможемо дізнатися, мабуть, після 28 жовтня.

ОПОРА наголошує, що непрямий підкуп виборців є прямим порушенням Закону України «Про вибори народних депутатів».

Anketa

Kartka
 
Kartka_b
 

Довідково:

Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.