У понеділок, 22 квітня, об 11:30 в прес-клубі «Новий день» за адресою м. Херсон, вул. Преображенська, 26 (раніше – Декабристів) відбудеться прес-конференція Громадянської мережі ОПОРА «День голосування на Херсонщині. Порушення та результати паралельного підрахунку голосів ОПОРИ».

Під час заходу представники ОПОРИ розкажуть про зафіксовані порушення виборчого законодавства у день повторного голосування на виборах Президента України, під час підрахунку голосів та передачі документації з дільниць до окружних виборчих комісій.

Експерти також презентують результати проведеного паралельного підрахунку голосів (PVT – parallel vote tabulation), які будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли.

Спікери:

  • Максим Єлігулашвілі – координатор довготермінового спостереження Громадянської мережі ОПОРА в Херсонській області;
  • Анастасія Супрун – представниця Громадянської мережі ОПОРА в Херсонській області;
  • Катерина Пономаренко – комуніканційниця Громадянської мережі ОПОРА в Херсонській області.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:
Максим Єлігулашвілі, координатор довготермінового спостереження Громадянської мережі ОПОРА в Херсонській області
тел.: 066 62 44077
Громадянська мережа ОПОРА в Херсонській області