На Черкащині агітаційні листівки кандидатів розміщені у заборонених місцях, а політична реклама не має вихідних даних. Про це повідомляють спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА.

Політична реклама кандидата на посаду міського голови міста Тальне Олексія Юрченка від ВО «Свобода» (його кандидатуру на своїх з'їздах також підтримали ще ряд партій, зокрема і «БПП «Солідарність») розміщена в неналежних місцях. Листівки та плакати розклеєні на парканах, дверях, зупинках громадського транспорту, на стовпах ліній електропередачі. Густота розміщення доволі щільна – інколи листівки наклеєні по дві, буквально одна на одній. Листівка та повідомлення про зустріч із кандидатом наліплена навіть на стіні відділку тальнівської поліції. Раніше спостерігачі помітили плакат і біля дверей приміщення готелю, в якому, зокрема, знаходиться міська рада та працює міська виборча комісія, проте невдовзі  після зауваження агітаторам той плакат зник.

Відповідно до ч. 4 cт. 56 Закону України «Про місцеві вибори» плакати, стенди, листівки та інші друковані агітаційні матеріали (крім матеріалів, що розміщуються на носіях зовнішньої реклами) розміщуються лише у місцях, визначених і обладнаних місцевими органами виконавчої влади чи органами місцевого самоврядування не пізніш як за 45 днів до дня голосування.

Також спостерігачі помітили в місті білборд з політичною рекламою партії «БПП «Солідарність» та кандидата на посаду міського голови Олексія Юрченка без жодних вихідних даних. А в середмісті Тального на стіні однієї з будівель розтягнуто банер без вихідних даних з політичною рекламою та закликом приєднуватись до партії «Руху Валентина Наливайченка «Справедливість».

Cherkashchyna agitaciya bez vykhidnykh danykh 1

 

Cherkashchyna agitaciya bez vykhidnykh danykh 2

У ч. 2 ст. 56 Закону України «Про місцеві вибори» йдеться: «Друкований агітаційний матеріал повинен містити відомості про замовника та установу, що здійснила друк, його тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск. Розповсюдження друкованих агітаційних матеріалів без зазначених відомостей забороняється».

Громадянська мережа ОПОРА нагадує, що у статті 212-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення зазначається: «Виготовлення або замовлення виготовлення під час виборчого процесу друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, або у яких така інформація означена неправильно чи неповно, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п'ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Розповсюдження (рознесення, вивішування, роздавання) під час виборчого процесу друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, або у яких така інформація означена неправильно чи неповно, а так само організація такого розповсюдження - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від трьох до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян».

Громадські спостерігачі ОПОРИ подали заяву до поліції щодо порушення порядку розміщення агітаційних матеріалів чи політичної реклами або розміщення їх у заборонених законом місцях за статтею 212-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Cherkashchyna agitaciya u zaboronenykh miscyakh 2

Cherkashchyna agitaciya u zaboronenykh miscyakh 3

Cherkashchyna agitaciya u zaboronenykh miscyakh 4

Cherkashchyna agitaciya u zaboronenykh miscyakh 5

Cherkashchyna agitaciya u zaboronenykh miscyakh 6

Cherkashchyna agitaciya u zaboronenykh miscyakh 7

Cherkashchyna agitaciya u zaboronenykh miscyakh 8

Нагадаємо, спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА в Черкаській області провадять громадське спостереження за першими виборами в об’єднаних територіальних громадах. Закликаємо мешканців Черкащини не залишатися байдужими до прозорості виборчого процесу. У разі виявлення порушень виборчого процесу звертайтесь за телефоном гарячої лінії: (044) 591 44 44 (вартість дзвінків згідно з тарифами вашого оператора).

Довідково: Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за першими виборами в об’єднаних територіальних громадах, які відбудуться 11 та 18 грудня 2016 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.