Opora

Протягом січня у Тернопільській області відбувалися різного роду заходи, на яких спостерігачі ОПОРИ фіксували пряму або завуальовану агітацію на користь потенційних та зареєстрованих кандидатів на пост Президента України. Про концерти, урочисті святкування 100-річчядо Дня Соборності України, візити vip-агітаторів та кандидатів на Тернопільщину – інформує ОПОРА.

17 січня у місті Тернополі у готелі «Avalon Palace» відбулась зустріч із співголовою «ДемАльянсу» Василем Гацьком. Вхід був вільним за попередньою реєстрацією. У анонсі події в мережі Facebook зазначалося, що розмова буде стосуватись теми виборів у 2019 році: «Поговоримо про нас з вами, про нового незалежного від олігархів президента та про те, як побудувати країну успішних людей».

7.02 Ternopil demal anons

Так, під час заходу Василь Гацько заявив, що підтримує кандидата у президенти Андрія Садового. У зустрічі взяли участь близько двадцяти осіб, більшість з яких партійці, серед них і член партії Об’єднання «Самопоміч» та депутат Міської ради Андрій Грицишин.

7.02 Ternopil demal

Крім цього Василь Гацько був в ефірі програми «Позиція» на інтернет телебаченні MEDIATOP. Там він пояснив чому підтримує Андрія Садового, назвавши декілька позитивних критеріїв кандидата: незалежність від олігархату, успішність, вміння збирати команду та стійкість.

Також протягом дня лідер «ДемАльянсу» мав зустрічі з трудовим колективом «АСКО-УКРЕМ» та представниками групи компаній MagneticOne. Про це свідчать дописи на офіційній сторінці Об'єднання «Самопоміч»-Тернопільщина у соціальній мережі Facebook.

22 та 23 січня Тернопільську область відвідав народний депутат та голова фракції Об’єднання «Самопоміч», Олег Березюк. 22 січня він взяв участь в урочистих заходах з нагоди 100-річчя Соборності України, що проходили на межі Борщівського району Тернопільської області та Чемеровецького району Хмельницької області.

На наступний день, за інформацією із офіційної сторінки Об’єднання «Самопоміч»-Тернопільщина, нардеп провів декілька зустрічей. Найперше, спілкувався з мешканцями міста Теребовля, потім з лікарями Теребовлянської та Копиченецької районних лікарень. Також відвідав меблеву фабрику «Елегант» у селищі Гусятин.

Поза тим Олег Березюк був гостем програм «Аргументи» на телеканалі Тернопіль1 та «Позиція» на інтернет-телебаченні MEDIATOP. У ефірах Олег Березюк проводив агітацію на користь Андрія Садового.

Громадянська мережа ОПОРА нагадує, що Центральна виборча комісія офіційно зареєструвала Андрія Садового (Об’єднання «Самопоміч») кандидатом на пост Президента України 8 січня.

22 січня у селищі Підволочиськ районні та обласний осередки ВО «Батьківщина» організували акцію єднання. В анонсі події будо зазначено, що вона приурочена 100-річчю від Дня Соборності України та висуненню Юлії Тимошенко кандидатом на пост Президента України.

7.02 Ternopil batkivsh anons

Під час заходу деякі учасники були одягнуті у шапки та шарфи з написами «Юлія Тимошенко 2019» та «ВірЮ в Україну». Друге гасло використовує у своїй передвиборчій агітації кандидат на пост Президента України від ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко.

7.02 Ternopil 22 sichnia batkivshchyna

Також ця подія описана у статті «На Тернопільщині підтримали ініціативу Юлії Тимошенко відновити «ланцюг єднання» у друкованій газеті Підволочиського району від 25 січня. В інформаційному повідомлені сказано, що тисячі українців відгукнулись на заклик лідерки ВО «Батьківщина» та взяли участь в утворені всеукраїнського «ланцюга єднання», як це було у 1990 році.

7.02 Ternopil batkivsh stattia

Пізніше цього ж дня, у тому ж селищі Підволочиськ, відбувся ще один захід до 100-річчя з дня проголошення Акту Злуки. Це було символічне об’єднання жителів Тернопільської та Хмельницької областей на середині мосту над річкою Збруч. В урочистій події взяли участь представники партії ВО «Свобода». На ній був також народний депутат Михайло Головко, який у своїй промові нагадав присутнім, що українські націоналістичні сили мають свого єдиного кандидата на посаду Президента України – Руслана Кошулинського.

7.02 Ternopil 22 sichnia svoboda

Сам кандидат Руслан Кошулинський протягом січня відвідав Тернопільщину двічі. Першого разу, він приїхав у обласний центр 19 січня на свято Водохреща. Тут, разом з однопартійцями взяв участь у декількох заходах: занурення у воду, покладання квітів до пам`ятника Ярославу Стецьку та молебні і освяченні води на набережній Тернопільського ставу.

Другий раз Руслан Кошулинський перебував з візитом на Тернопільщині 31 січня, вже як зареєстрований кандидат. За інформацією із допису на офіційної сторінки Тернопільської обласної організації ВО «Свобода» в соціальній мережі Facebook, Руслан Кошулинський в обласному центрі протягом дня відвідав КУТОР «Центр комплексної реабілітації осіб з інвалідністю», Тернопільські комунальні міські лікарні №2 і №3; КП ТМР «Тернопільводоканал».

Також він зустрівся із жителями міста Бережани та розповів про основні аспекти своєї передвиборчої програми. Захід відбувався у Бережанському районному будинку культури.

7.02 Ternopil 30 koshylynscyj

Нагадуємо, що Центральна виборча комісія на своєму засіданні зареєструвала Юлію Тимошенко (ВО «Батьківщина») 25 січня, а Руслана Кошулинського (ВО «Свобода») 28 січня кандидатами на пост Президента України.

25 січня у Тернопільському академічному обласному драматичному театрі відбувся концерт гурту «Тріода» на підтримку державних ініціатив Президента України Петра Порошенка. Вхід був вільний. Анонси подій спостерігачі ОПОРИ фіксували на білбордах у місті Тернополі.

7.02 Ternopil anons bord

Центральна виборча комісія зареєструвала Петра Порошенка кандидатом на пост Президента України 7 лютого.

«У січні місяці агітаційна компанія з виборів Президента України в Тернопільській області характеризувалась невисоким рівнем своєї активності. Партійні заходи, які відбувались до офіційної реєстрації кандидатів були приурочені державним святам та не мали масового характеру. Серед зареєстрованих кандидатів тільки Руслан Кошулинський відвідав Тернопільщину та провів зустріч із виборцями. Візити відомих політиків були зафіксовані лише на користь Андрія Садового» - зазначає координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Тернопільській області Ольга Галушка.

Громадянська мережа ОПОРА нагадує, що згідно з частиною 1 статті 57 Закону України «Про вибори Президента України», передвиборна агітація розпочинається кандидатом наступного дня після дня його реєстрації Центральною виборчою комісією, а стаття 64 Закону містить обмеження щодо ведення передвиборної агітації.

За коментарями звертайтесь:
Ольга Галушка, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Тернопільській області
тел.: 0932380812
 
Марія Домська, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Тернопільській області
FB 5Instagram 2Telegram 3Twitter 7Youtube 4Github 6

Статті/блоги

  • 15 лютого 2019Євген ГурницькийКіровоградщина: як «виборчі» справи про адмінправопорушення розвалюються в судіУ Кіровоградській області за 27 фактами поліція склала та відправила до суду 32 протоколи про адміністративні правопорушення, пов’язаних з виборчим процесом. За 10 випадками вже винесено постанови суду, за 17 повідомленнями ще триває перевірка. Представники ОПОРИ проаналізували судові рішення щодо порушення виборчого законодавства під час Президентської виборчої...  
  • 15 лютого 2019Дмитро БаштовийХто на Миколаївщині представлятиме інтереси кандидатів у Президенти?Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА проаналізували постанови ЦВК про реєстрації довірених осіб кандидатів у територіальних виборчих округах, розташованих у Миколаївській області, та проаналізували інформацію у відкритих джерелах.  
  • 14 лютого 2019Ольга Стрелюк109 кандидатів у Президенти України за 29 роківКампанія з виборів Президента України 2019 року ознаменувалася найбільшою кількістю кандидатів за весь період Незалежності – 44. Наші колеги вже проаналізували, хто вони. Ми вирішили дослідити скільки всього було охочих стати Президентом країни, починаючи з 1991 року, та який рівень підтримки вони здобували.  
  • 13 лютого 2019Дмитро БаштовийПрихована агітація як форма маніпуляціїПриховану агітацію під час чергових виборів Президента України вже використовують 4 суб’єкти виборчого процесу. Дана технологія дає змогу ухилитись від вимог виборчого законодавства та створює неконкурентні умови для всіх учасників виборчих перегонів. Але чи потрібно це розглядати з точки зору недотримання морально-етичних норм та слабкої...  
  • 12 лютого 2019Василина Боруцька, Катерина ШарпатаМісцеві партійці та екс-депутати: Кому на волинських округах довірили представляти свої інтереси кандидати у ПрезидентиВід початку виборчого процесу до 11 лютого зареєстровано 26 довірених осіб кандидатів в округах, які лежать у межах Волинської області.  Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА проаналізували постанови ЦВК про реєстрації довірених осіб кандидатів у територіальних виборчих округах та відшукали інформацію про цих людей у відкритих джерелах.  
  • 11 лютого 2019Юрій ЧумакУра, запрацювало!Президент Петро Порошенко 7 лютого 2019 року підписав Указ, який визначає перелік тимчасово окупованих населених пунктів у Донецькій та Луганській областях, а також межі окупованих територій.  
  • 08 лютого 2019Ірина Кирилович Депутатська благодійність: як працює фонд Анжеліки Лабунської на ЖитомирщиніДепутат Житомирської обласної ради Анжеліка Лабунська, яка є головою обласної організації партії ВО «Батьківщина» має власний благодійний фонд «ЛАВ», який активно працює у Житомирській області.     
  • 06 лютого 2019Владислав БаранськийКримінальному провадженню Папієва у лютому виповнюється п’ять років26 лютого кримінальному провадженню № 42014260000000031, відомому також як «справа Михайла Папієва», виповниться п’ять років. Протягом цього час його розслідували прокуратури двох областей. Більше року тому справу, яка довгий час провела в прокуратурі Чернівецької області, було передано слідчому відділу прокуратури сусідньої області - Івано-Франківської. Попри це, вона все ще перебуває на стадії досудового розслідування. Колишньому голові...  
  • 04 лютого 2019Василина Боруцька, Катерина ШарпатаПозитивні медіа-згадки та «джинса»: як волинські ЗМІ у січні «піарили» кандидатів у президентиВпродовж січня 2019 року спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА у Волинській області  аналізували матеріали у друкованих та онлайн-ЗМІ і виявили десятки випадків розміщення матеріалів з ознаками «джинси» на користь кандидатів у Президенти України. Усі матеріали не були марковані належним чином. Окрім того, виявили низку публікацій позитивного змісту про...  
  • 04 лютого 2019Марія Цип'ящукДіти і політичні партіїЧас від часу в інформаційному просторі з’являються повідомлення про те, що політичні партії активно залучають до популяризації своєї діяльності дітей. Наприклад, для роздавання друкованих матеріалів, проведення заходів та акцій тощо. Чи законно це? Давайте розбиратись.  
Усі статті

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2019