Opora

Яка реєстрація нардепів під час пленарних засідань Верховної Ради України важливіша – письмова чи електронна? Чи все ж таки показник голосувань?

У п. 1 статті 26 Регламенту ВР, де йдеться про види реєстрації депутатів, немає поділу за їхнім значенням чи важливістю. Письмова реєстрація неможлива без особистої присутності депутата. Для електронної реєстрації потрібна картка депутата. Але деякі народні обранці вважають, що серед видів реєстрації є більш пріоритетний.

Так, Федір Негой (фракція «БПП «Солідарність») назвав саме електронну реєстрацію головним доказом присутності депутата у сесійній залі ВР під час пленарних засідань. Про це він повідомив у листі до онлайн-видання «Херсонщина за день», який це видання оприлюднило.

Посилаючись на моніторинг Громадянської мережі ОПОРА, видання назвало цього депутата найбільшим прогульником серед херсонських нардепів-мажоритарників: «… має 32 пропуски з 39 засідань по даних письмової реєстрації».

У своєму листі депутат Негой аргументує, що видання написало неправду, адже «головним доказом присутності депутата на роботі є електронна реєстрація». Письмову реєстрацію депутат вважає ненадійною: «Деякі депутати, залишивши свій підпис, по дорозі до сесійної зали несподівано зникають».

Загалом Федір Негой з початку каденції відвідав 80% пленарних засідань за даними електронної реєстрації. А за даними письмової – лише 30%.

Активісти громадських організацій, які моніторять роботу нардепів, раніше вже наголошували на важливості письмової реєстрації. Адже усім відоме явище «кнопкодавства» в українському парламенті, коли один депутат користується кількома картками.

Схожу позицію можна знайти й у провідних юристів. Зокрема вона висловлена в окремій думці судді Конституційного Суду України Михайла Запорожця стосовно одного з рішень Суду. «Саме письмова форма реєстрації народного депутата України підтверджує його офіційну (реальну) присутність на засіданнях Верховної Ради», – наголошує суддя.

Народний депутат Федір Негой дійсно був присутній на деяких засіданнях, коли не реєструвався письмово – у стенограмах можна знайти його виступи на відповідних засіданнях. А за даними проекту Громадянської мережі ОПОРА «Вони голосують для тебе», він має індекс присутності на засіданнях – 67%. Цей інструмент визначає присутність як показник участі народного депутата у голосуваннях протягом пленарних засідань Верховної Ради України (голосування «так», «ні», «утримався», «не голосував») з часу набуття ним повноважень.

facebook logos PNG19750 greytwitter PNG29 grey2instagram greyyoutube PNG19 greyOPORA Githubtelegram PNG34 greyAndroid grey

digest gray

Статті/блоги

  • 07 грудня 2018Григорій СорочанКривий Ріг: Архів втратив абсолютно всі виборчі документи за 2014-2016 рікУ Кривому Розі втрачено абсолютно всі виборчі документи з виборів 2014-2016 року. Виявляється, буває й так. Саме таку відповідь ми отримали з архівного сектору Криворізької РДА, де ті документи мали б зберігатися. При чому втрата документів відбувалася різними способами. Але давайте по черзі.  
  • 07 грудня 2018Галина СегедаЧи готові ОТГ Вінниччини до виборів в умовах воєнного стану5 грудня на сайті Верховної Ради України з’явився текст президентського проекту Закону України щодо проведення перших місцевих виборів в об’єднаних територіальних громадах 23 грудня в областях з воєнним станом. Нагадаємо, що 29 листопада ЦВК своїм рішенням скасувала заплановані на 23 грудня вибори в об’єднаних територіальних громадах 10 областей, на які поширюється...  
  • 07 грудня 2018Ігор ЛитвиненкоЩо обіцяють потенційні кандидати на Полтавщині та як підтримують свої слова голосуванням в РадіПротягом осені Полтавщину відвідали 10 потенційних кандидатів в Президенти. З них п’ять є чинними народними депутатами. ОПОРА вирішила проаналізувати обіцянки нардепів-потенційних кандидатів, які вони давали мешканцям області, з їхніми голосуваннями в стінах Верховної Ради.  
  • 06 грудня 2018Лілія КовшунПартисипативний досвід українських громадТехнології – річ важко підйомна і затратна для експорту. Це стосується як технічного прогресу, так і соціальних змін. Можна скільки завгодно говорити про успіхи глобалізації, доступність будь-яких знань завдяки інтернету, але, будьмо чесними: кожна особа читає лише те, що цікавить виключно її, формуючи довкола себе – навіть в просторі неозорого інтернету – таку собі екосистему, -...  
  • 04 грудня 2018Євгенія ГеноваП’ять з половиною років за підкуп виборців: партія завжди «кине» тебе, порушникуНа Одещині суд виніс вирок стосовно жінки, яка займалася підкупом виборців. Кілійський районний суд визнав мешканку міста Кілії винною у неодноразовому підкупі виборців та засудив її до 5 років і 6 місяців ув’язнення, а також позбавив права займатись діяльністю, пов’язаною з виборчим процесом.  
  • 23 листопада 2018Галина Сегеда«Фейсбучна брехня» як зброяЗа оцінками станом на 30 червня 2017 року кількість користувачів соцмережі Facebook у світі досягла 2 млрд осіб, а в Україні сягнула 10 мільйонів. Ця соцмережа, як і інші, співмірні за розміром аудиторії, вже давно стала для користувачів своєрідним засобом масової інформації. Більше того, ЗМІ нерідко використовують Facebook як джерело новин, не надто...  
  • 22 листопада 2018Оксана БанковаЯк голосували у Огайо: електронні бюлетені та висока явка виборцівМешканці містечка Оксфорд уже звикли голосувати за допомогою електронних бюлетенів, проте для нас це стало справжньою дивовижею. Здивували також відсутність виборчих порушень та висока явка виборців у окрузі. До прикладу, за підсумками проміжних виборів у окрузі Гамільтон участь у голосуванні взяли майже 56% зареєстрованих виборців, а назагал у...  
  • 14 листопада 2018Роберт Лорян, Юрій ЛісовськийВтратив одного депутата – пройшла в раду донька. Вибори в Черкаську райраду в 2015 роціЦього разу у фокусі Черкаська районна рада, де партії ВО “Свобода” і ВО “Черкащани” втрачають голоси в різних округах, через це позбуваються по одному мандату кожна. У цей же час Блок Петра Порошенка отримує голоси в різних округах і незаконно набуває двох депутатів. Жодна названа партія не бачила маніпуляцій, так само і голова комісії, яка...  
  • 05 листопада 2018Дмитро БаштовийДецентралізація – реформа лише Президента?Децентралізація - це найкраща реформа за всі часи, започаткована Петром Порошенко. З початком політичного сезону на Миколаївщині все частіше можна почути такі гасла від місцевих політиків. Але чи можна вважати дану реформу одноосібною заслугою?  
  • 05 листопада 2018Валентина ВолікВідкриті дані у виборчому процесі – крок до чесних виборівНа Форумі персональної демократії, який пройшов у Харкові наприкінці жовтня, голова правління Громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська, міжнародна експертка з питань виборів, виступила із промовою про технології та вибори. У своєму TED-виступі вона говорила про інститут виборів як форму передачі влади, необхідність використання відкритих...  
Усі статті

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2018