У громадах Волині, де сьогодні відбуваються вибори,  спостерігачі ОПОРИ продовжують виявляти факти недотримання Закону України «Про місцеві вибори».

Зокрема, у приміщенні середньої виборчої дільниці № 070022, що розташована у с. Заріччя №070022 (Зарічанська ОТГ), спостерігач виявив наявність лише трьох виборчих скриньок та трьох кабінок для голосування. Така ж ситуація на виборчій дільниці № 070712 у с. Розничі (Колківська ОТГ), де на дільниці виявлено лише три виборчі скриньки та три кабінки для голосування.

У м. Любомль у приміщенні великої дільниці № 070589 виявлено чотири стаціонарні скриньки і п’ять кабінок для голосування. Схожа ситуація у приміщенні великої дільниці № 070156, що розташована у смт Іваничі, де спостерігачі зафіксували п’ять стаціонарних скриньок і п’ять кабінок для голосування. Водночас лише одну велику виборчу скриньку виявлено на дільниці № 070603 у с. Вишнівка (Рівненська громада).

Volyn Lyuboml 29.10.2017

Volyn Ivanychi 29.10.2017

Нагадаємо, що відповідно до частини 3 статті 76 Закону України «Про місцеві вибори» кожна виборча дільниця забезпечується необхідною кількістю виборчих скриньок - стаціонарних (великих) та переносних (малих). Для голосування використовуються виборчі скриньки, виготовлені з прозорого матеріалу за розмірами, встановленими Центральною виборчою комісією. Кожній виборчій скриньці присвоюється власний номер, який проставляється на цій скриньці. Мала виборча дільниця повинна мати не менше двох стаціонарних виборчих скриньок, середня - не менше чотирьох стаціонарних виборчих скриньок, велика - не менше шести стаціонарних виборчих скриньок.

При цьому у частині 1 статті 76 Закону України «Про місцеві вибори» зазначається, що голосування проводиться у спеціально відведеному приміщенні, в якому обладнуються у достатній кількості кабіни для таємного голосування та визначаються місця видачі виборчих бюлетенів. Для малих виборчих дільниць кількість таких кабін повинна бути не менше двох, для середніх - не менше чотирьох, для великих - не менше шести. На одній виборчій дільниці облаштовується одне приміщення для голосування. Контроль за облаштуванням приміщення для голосування покладається на дільничну виборчу комісію.

Дещо інші інциденти виявлено у с. Солов’ї на виборчій дільниці № 070880 (Сереховичівська ОТГ). Так, станом на 9:30 спостерігач зафіксував відсутність протоколу ранкового засідання, витягу зі списку виборців та відомостей про передачу бюлетенів членам ДВК.

У частині 2 статті 79 Закону України «Про місцеві вибори» йдеться про те, що на час проведення засідання дільнична виборча комісія доручає ведення протоколу засідання виборчої комісії заступнику голови або іншому члену дільничної виборчої комісії. Секретар дільничної виборчої комісії на цьому засіданні вносить відомості до протоколу про підрахунок голосів виборців.

За усіма виявленими фактами спостерігачі ОПОРИ склали акти про порушення.

Як зазначає радниця з юридичних питань Громадянської мережі ОПОРА Ольга Коцюруба, надання обладнання та інвентаря виборчим дільницям відповідно до пункту 3 частини 1 статті 73 Закону України «Про місцеві вибори» належить до компетенції органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

Відзначимо, що в Громадянській мережі ОПОРА працює «гаряча лінія», на яку можна звертатися в разі виникнення проблем чи потреби консультацій щодо виборів – (044) 591-44-44 (вартість дзвінків згідно з тарифами вашого оператора).

 
(#вибори17; #elect_ua; #opora; #опора)

 

Довідково:

Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за першими виборами в об’єднаних територіальних громадах, які відбудуться 29 жовтня 2017 року. Починаючи з 11 вересня у 24 областях працюватимуть 69 довготермінових спостерігачів. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.