На перших місцевих виборах в Іванівській об’єднаній територіальній громаді, що на Вінниччині, передвиборна агітація відбувається з ознаками порушенням вимог законодавства. Зокрема, у невідповідних місцях розміщені агітаційні матеріали за кандидатів.

Так, 21 жовтня спостерігач ОПОРИ виявив друковані матеріали з агітацією за двох кандидатів на посаду Іванівського сільського голови у не призначених для цього місцях: на електроопорах та на автобусних зупинках розклеєно агітаційні матеріали кандидата-самовисуванця Михайла Кулика, а на магазинах та на прилавку в магазині розміщено агітаційні матеріали чинного сільського голови, кандидата від політичної партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Віктора Онофрійчука. Це є порушенням вимог Закону України «Про місцеві вибори» щодо розміщення друкованих агітаційних матеріалів, а також може суперечити правилам благоустрою.

foto6 Vinnitsa 21.10.2017 Агітація

foto1 Vinnitsa 21.10.2017 Агітація

foto2 Vinnitsa 21.10.2017 Агітація

foto3 Vinnitsa 21.10.2017 Агітація

foto4 Vinnitsa 21.10.2017 Агітація

foto5 Vinnitsa 21.10.2017 Агітація

ОПОРА нагадує, що частиною 4 статті 56 ЗУ «Про місцеві вибори» передбачено розміщення друкованих агітаційних матеріалів (крім матеріалів, що розміщуються на носіях зовнішньої реклами) лише у місцях, визначених і обладнаних місцевими органами виконавчої влади чи органами місцевого самоврядування.

Порушення порядку розміщення агітаційних матеріалів відповідно до статті 212-14 КУпАП передбачає накладення штрафу від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян для фізичної особи, та  від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян для юридичних осіб (розповсюджувачів). У випадку ж, якщо розміщення агітаційних друкованих матеріалів порушує правила благоустрою, для порушників-громадян стаття 152 КУпАП передбачає покарання у вигляді штрафу від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян – суб'єктів підприємницької діяльності – від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відзначимо, що в Громадянській мережі ОПОРА працює «гаряча лінія», на яку можна звертатися в разі виникнення проблем чи потреби консультацій щодо виборів – (044) 591-44-44 (вартість дзвінків згідно з тарифами вашого оператора).

(#вибори17; #elect_ua; #opora; #опора)

Довідково: Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за першими виборами в об’єднаних територіальних громадах, які відбудуться 29 жовтня 2017 року. Починаючи з 11 вересня у 24 областях працюватимуть 69 довготермінових спостерігачів. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль