Opora

Соціальна мережа Facebook давно перестала бути онлайн-простором тільки для особистого спілкування. Сьогодні – це платформа для швидкого та масштабного поширення інформації, а також – сприятливе середовище для реклами, чим успішно користуються власники бізнесу, маркетологи, різні спільноти та просто зацікавлені особи. Ще у червні 2017 року український контент мережі Facebookподолав рубіж 10 мільйонів і з кожним днем невпинно зростає. Збільшується кількість споживачів реклами – відповідно кількість реклами збільшується також. Віднедавна все частіше мене особисто у соціальній мережі «наздоганяє» таргетована політична реклама. І саме цій темі присвячене моє невелике дослідження.

Таргетована реклама у соціальній мережі – це спеціально налаштована на певну аудиторію та проплачена реклама, яка служить для збільшення прибутку або популяризації брендингу. Її використовують, що, збільшити впізнаваність компанії або приватної особи, підвищити активність або залученість для публікацій, рекламувати сторінку для збільшення кількості підписників.

Так, я почала помічати рекламу у Facebook, яка спрямована на приваблення аудиторії до офіційних сторінок політичних партій та окремих політичних діячів.

На початку грудня у моїй стрічці новин з’явилася реклама сторінки Юлії Тимошенко, де маркетологи, щоб залучити нових фоловерів серед мешканців Тернополя, вирішили зіграти на почуттях людей і зробили ставку на їхню любов до рідного міста: «Приєднуйтесь, якщо теж любите Тернопіль».

30.12 Ternopil Tymoshenko ternopil

Також одним із відслідкованих мною прийомів у політичній рекламі є розміщення закликів, які точно підтримує населення. До прикладу: «Вимагаю скасувати депутатську недоторканість. Підтримуєш? Тисни лайк» чи «Ми за вступ України до НАТО. Підтримуєш? Тисни лайк». В такий спосіб здобували нових прихильників для офіційних сторінок Петра Порошенка, «БПП «Солідарність» та Юлії Тимошенко.

30.12 Ternopil Tymoshenko2

30.12 Ternopil Poroshenko

30.12 Ternopil Poroshenko2

Анатолій Гриценко, наприклад, через рекламу у Facebookшукає волонтерів у свій рух «Чесних більше».

30.12 Ternopil Hrycenko

Але, як на мене, одним із лідерів з використання таргетованої реклами у Facebook є Олександр Шевченко. Його рекламу я спостерігаю найчастіше. Вона поширюється в мережі з відео зверненнями та коментарями політика відносно різних подій в Україні, а також з інтерв’ю на місцевих телеканалах. Мешканцям Тернопільщини до перегляду пропонуються розмови з журналістами каналів TV-4 та ІНТБ.

30.12 Ternopil Shevchenko

Декілька днів тому у моїй стрічці почав з’являється колоритний рекламний відеоролик від сторінки Bukovel, де Олександр Шевченко вітає усіх з Новим роком та Різдвяними святами. За лайк та поширення цього допису можна виграти відпочинок на лижному курорті Буковель, що неабияк збільшує зацікавленість до нього. Варто додати, що це не перший випадок, коли через розіграш відпочинку на Буковелі користувачів Facebookзаохочують поширювати інформацію, що має відношення до Олександра Шевченка.

30.12 Ternopil Shevchenko2

Зараз, коли розпочався святковий період, багато політиків вітають українців з Різдвом Христовим та Новим роком, щоб покращити свій імідж та здобути прихильність серед населення. І для цього вони використовують рекламу у соціальній мережі Facebook. Я, як користувач, за сьогодні вже проглянула запропоновані мені відеоролики із вітаннями від Руслана Кошулинського та його однодумців зі сторінки Олега Тягнибока, а також від Наталії Королевської. Та, думаю, мене ще чекають слова із побажаннями і від інших політичних діячів, а забезпечить це у моїй стрічці новин проплачена та налаштована реклама.

30.12 Ternopil KOshulynskyj

30.12 Ternopil korolevska

Мені 31 рік. Живу в місті Тернополі. Маю вищу освіту. Мої хобі – література та подорожі. Читаю новини та цікавлюсь політичним життям країни. Ось і все, що потрібно, щоб стати вдячним чи не дуже вдячним споживачем політичної реклами.

FB 5Instagram 2Telegram 3Twitter 7Youtube 4Github 6

Статті/блоги

  • 13 січня 2019Роман ГривінськийОбіцянки, чорний піар, креатив: як політики використовують рекламу в соціальних мережахПротягом грудня – першої половини січня спостерігачі ОПОРИ в Києві фіксували й аналізували оплачені повідомлення та ролики у Facebook, Youtube та Instagram. Порошенко святкує Новий рік на Софійській площі. Тимошенко обіцяє зняти президентську недоторканність. Богословська рекламує авторський канал на Youtube. Андрій Садовий рятує котиків. Про ці та інші тренди політичної...  
  • 13 січня 2019Василина Боруцька, Катерина ШарпатаТОП-5 конфліктів волинських осередків партій на старті виборчих перегонівПеред стартом виборчої кампанії та після початку виборчого процесу волинські осередки політичних партій робили публічні заяви стосовно опонентів чи конфліктів всередині власної організації. Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА на Волині проаналізували «найгучніші» конфлікти, які широко обговорювали у волинському політичному просторі, у мережі...  
  • 13 січня 2019Віктор Пічугін, Микола ЗінченкоМажоритарники проти списочників: як харківські нардепи відпрацювали 4 рокиНародні депутати є представниками українського народу, які діють в його інтересах під час законодавчого процесу. Вони беруть участь в обговоренні та прийнятті законів, у політичних дебатах під час виступу з парламентської трибуни, в реалізації права на депутатські запити та звернення. Напередодні першого пленарного засідання в 2019 році...  
  • 11 січня 2019Сергій Макаренко, Андрій ЧернегаЯк Черкащина обирала Президента: ретроспективаЦьогоріч всьоме з часів здобуття нашою країною незалежності українці обиратимуть Президента. Черговий виборчий процес глави держави уже стартував. Нині кандидати подають документи для реєстрації.  
  • 11 січня 2019Олена ЧернецькаКандидат на пост Президента збирає персональні дані для шоу «Дружина для Президента» без згоди виборцівВиборча компанія офіційно стартувала 31 грудня 2018 року. Закон України «Про вибори Президента України» прямо пов’язує можливість розпочати передвиборну агітацію із датою реєстрації особи кандидатом на пост Президента України у ЦВК.  
  • 09 січня 2019Юлія ЛисенкоПропозиція перенести центр виборчого округу №40 на ДніпропетровщиніСпостерігачі Громадянської мережі ОПОРА дослідили доцільність зміни центру виборчого округу №40 на Дніпропетровщині, що дозволить комісіям зекономити 58 годин робочого часу.  
  • 05 січня 2019Галина Сегеда«Волею народу», а не «чиєюсь примхою» обирається ПрезидентУ ЗМІ, соціальних мережах та «на кухнях» лунають категоричні, навіть екстремістські думки про те, що деяким політикам треба заборонити балотуватись, декого прогнати, а декого кудись кинути, деякі телеканали закрити, деяку політичну агітацію палити, а деякі категорії виборців позбавити права голосу.  
  • 02 січня 2019Роберт ЛорянМонастирищенська міська рада: один голос і ти депутат (Черкащина)Нещодавно, ми розповідали, як отримали протоколи Монастирищенської міської ради. Так ось, проаналізувавши протоколи, ми виявили, що результати виборів були сфальсифіковані, внаслідок чого дві партії отримали по одному додатковому мандату.   
  • 31 грудня 2018Андрій СавчукЯк користуватись бюджетними коштами у сезон виборів: лайфхаки для депутатівЯк користуватись бюджетними коштами у сезон виборів: лайфхаки для депутатів 31 грудня в Україні офіційно стартують президентські вибори, які з невеликою перервою переростають у парламентські. Часу ще ніби вдосталь, але невпинна робота на політичній ниві давно кипить. У цьому матеріалі ми б хотіли розповісти про те, як за допомогою бюджетних...  
  • 31 грудня 2018Марія ДомськаЯк політики використовують онлайн-маркетинг у соціальній мережі Facebook в сегменті Тернопільщини?Соціальна мережа Facebook давно перестала бути онлайн-простором тільки для особистого спілкування. Сьогодні – це платформа для швидкого та масштабного поширення інформації, а також – сприятливе середовище для реклами, чим успішно користуються власники бізнесу, маркетологи, різні спільноти та просто зацікавлені особи. Ще у червні 2017 року...  
Усі статті

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2019