15 листопада 2020 року в Луцьку, Одесі, Сумах, Херсоні, Кам’янець-Подільському Хмельницької області, Краматорську, Українці Київської області відбувається повторне голосування на виборах міського голови.  ОПОРА забезпечує оцінку якості виборчих процедур на повторному голосуванні, яка є репрезентативною для дільниць, утворених у відповідних містах. Повторне голосування відбувається в умовах  посилення Урядом України протиепідеміологічних заходів, включаючи введення спеціальних карантинних обмежень під час суботи і неділі.

ОПОРА оцінила початок роботи дільничних виборчих комісій (ДВК) на повторному голосуванні у 7 містах України. За даними спостерігачів, біля 16% ДВК не дотримались вимог щодо часу проведення підготовчого засідання, на якому мають право бути присутніми офіційні спостерігачі та інші суб’єкти виборчого процесу. Виборчий кодекс передбачає початок підготовчого засідання ТВК не раніше ніж як за 45 хвилин до початку голосування (07:15), при цьому чітко визначений час його проведення створює належні умови для спостереження суб’єктів виборчого процесу за усіма процедурами дня голосування. На 1,53% ДВК початкове засідання розпочалось до 07 години, на 14,5% дільниць члени ДВК таке засідання почали після 07 години, але раніше законодавчо встановленого строку. 

Незважаючи на загострення ситуації із COVID-19, ОПОРА відзначає відсутність масових проблем із кворумом на засіданнях ДВК. Дослідження ОПОРИ засвідчує повноважність підготовчих засідань на 97,04% ДВК, натомість на 2,96% ДВК були виявлені проблеми із кворумом.

Підготовчі засідання ДВК супроводжувались окремими процедурними порушеннями. На майже 10% дільниць члени ДВК не забезпечували введення протоколу засідання, в який, зокрема, вносяться відомості про підготовку процесу голосування. 

Моніторинг ОПОРИ засвідчує відкриття 19,08% дільниць для голосування виборців раніше 08 години, натомість на 0,76% ДВК  голосування не розпочалося і після 08:30. На 80,15% ДВК виборцям надали можливість проголосувати вчасно.

Спостерігачі організації на 97,71% виборчих дільницях повідомили, що вони мали можливість повноцінно спостерігати за підготовчим засіданням  ДВК і початком процесу голосування. На 2,29% представники ОПОРИ зіштовхнулись із перешкодами для їхнього спостереження за якістю виборчих процедур. 

Станом 10 годину 15 листопада ОПОРА виявила і верифікувала 43 порушення виборчого законодавства на виборчих дільницях.  До прикладу, 23 з 43 порушень стосувалися проблем із матеріально-технічним забезпеченням приміщень для голосування. Порушення нормативів щодо облаштування і забезпечення приміщень для голосування є традиційною проблемою виборів в Україні, але вона набула особливої актуальності в умовах необхідності забезпечити протиепідеміологічні заходи.  5 з 43 інцидентів стосувалися спроб перешкоджання законній діяльності спостерігачів ОПОРИ з боку членів виборчих комісій. Ці інциденти призвели до неможливості спостерігачів повноцінно оцінити законність проведення підготовчого засідання. 

  Після відкриття дільниць спостерігачі зафіксували 4 випадки незаконної видачі або отримання виборчих бюлетенів без пред’явлення належних документів. ОПОРА звертає увагу членів ДВК на неприпустимість незаконної видачі бюлетенів і закликає правоохоронні органи оперативно документувати такі інциденти. 

Спостерігачі ОПОРИ постійно працюють на 133 виборчих дільницях, рівномірно розподілених по усій країні. Перед початком спостереження ОПОРА провела для них 2 раунди навчань та спеціальних  симуляцій по роботі у день голосування з моделюванням можливих ситуацій та інцидентів. Розподіл спостерігачів відбувався за випадковою стратифікованою вибіркою. Максимальна похибка для цього звіту не перевищує 6,86%. Статистично базоване спостереження ОПОРИ – це незалежна діяльність, що проводиться тільки ОПОРОЮ з наміром надати незалежну інформацію щодо ходу виборів.