Opora

 

У неділю, 24 грудня, в Україні проходять вибори депутатів та місцевих голів у 51 об’єднаній територіальній громаді. 

Вибори охоплять 17 областей України. Зокрема, у Вінницькій області вибори відбудуться в 1 об’єднаній територіальній громаді, у Волинській – в 1, у Дніпропетровській – 3, у Запорізькій – 2, в Івано-Франківській – 3, у Київській – 3, у Львівській – 2, у Миколаївській – 7, в Одеській – 2, у Полтавській – 7, у Рівненській – 1, у Сумській – 1, у Херсонській – 2, у Хмельницькій – 6, у Черкаській  – 2, у Чернівецькій – 4, у Чернігівській – 4.

З 51 ОТГ 5 є міськими громадами, 30 – сільськими, 16 – селищними. До складу ОТГ увійшли 256 місцевих рад (міських – 7, селищних – 19, сільських – 230).

Вибори депутатів міських рад відбуваються за пропорційною виборчою системою із закріпленням кандидатів від місцевих організацій політичних партій у територіальних виборчих округах. Депутати сільських та селищних рад обираються за мажоритарною виборчою системою відносної більшості у одномандатних виборчих округах. Вибори міських, сільських та селищних голів відбуваються за однотуровою системою, оскільки у жодному з міст немає 90 і більше тисяч виборців.

За попередніми підрахунками, у цих виборах зможуть взяти участь понад 356 500 осіб.

Спостерігачі ОПОРИ забезпечують незалежне і позапартійне спостереження на перших місцевих виборах у об’єднаних територіальних громадах 24 грудня 2017 року, за виключенням виборчих процесів у Київській та Хмельницькій областях. 

Варто зазначити, що о 07:15 розпочинається підготовче засідання дільничних виборчих комісій. А саме голосування відбувається з 08:00 до 20:00.
Інформацію про зафіксовані порушення під час виборчої кампанії, зокрема і в день голосування, ОПОРА оперативно оприлюднює на сайті (oporaua.org), у соціальних мережах Facebook (www.facebook.com/cn.opora) та Twitter (twitter.com/opora).

Закликаємо громадян у разі виявлення порушень звертатись за телефоном гарячої лінії ОПОРИ: (044) 591 44 44 (вартість дзвінків згідно з тарифами вашого оператора).

Ми у Facebook Ми у Twitterandroid grayOPORA Github

mapa 2015 grey

tvk grey

rada grey

zhytlo grey

 digest gray

library grey

rada4you g

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2017