Opora

За даними ОПОРИ, підготовчі засідання та початок голосування на проміжних виборах народних депутатів України 17 липня 2016 року відбулися здебільшого з дотриманням законодавства та у спокійній атмосфері. На усіх виборчих дільницях для виборців забезпечена можливість безперешкодно проголосувати, у той же час діяльність окремих ДВК супроводжувалася організаційними складнощами та конфліктами.

Зокрема, були зафіксовані поодинокі випадки недотримання ДВК законодавчої вимоги щодо ведення протоколу підготовчого засідання, на 26 виборчих  дільницях в усіх семи округах голосування розпочалося раніше 08 години.

У поодиноких випадках ДВК не змогли вчасно провести підготовчі засідання та забезпечити вчасне відкриття дільниць. На виборчій дільниці № 440552 (ОВО № 114, Луганська обл.) на підготовчому засіданні виник конфлікт навколо підтвердження повноважень членів ДВК, враховуючи зміни у складі цієї комісії безпосередньо в день голосування. У зв’язку із необхідністю підтвердження повноважень членів комісій, ДВК не здійснювали процедури, необхідні  для початку голосування і допустили відкриття виборчої дільниці пізніше 08 год.  Конфлікт щодо підтвердження повноважень члена виборчої комісії виник і на виборчій дільниці  № 740887 ОВО № 206 (Чернігівський район Чернігівської обл.), оскільки приступити до виконання повноважень намагалася особа, яка була виключена зі складу ДВК ще 14 липня 2016 р.

У виборчому окрузі № 183 (Херсонська обл.) до правоохоронних органів надійшло 6 анонімних повідомлень про замінування виборчих дільниць, що призвело до необхідності евакуації членів виборчих комісій та перерви у проведенні голосування.

У ОВО № 151 (Полтавська обл.) та № 206  (Чернігівська обл.) на окремих дільницях були зафіксовані проблеми із матеріально-технічним забезпеченням або підготовкою приміщень для голосування.

Зафіксовані випадки проведення незаконної передвиборної агітації та розповсюдження недостовірної інформації про кандидатів у народні депутати України. Зокрема, у ОВО № 114 (Луганська обл.) поширювалася неправдива інформація про смерть кандидата, у ОВО № 27 (м. Дніпро) розповсюджувалися агітаційні матеріали без вихідних даних на користь  одного з кандидатів. Також у виборчих округах зафіксовано випадки порушення вимог законодавства щодо зняття матеріалів передвиборної агітації та політичної реклами. 

facebook logos PNG19750 greytwitter PNG29 grey2instagram greyyoutube PNG19 greyOPORA Githubtelegram PNG34 greyAndroid grey

rada grey

zhytlo grey

mapa 2015 grey

 digest gray

rada4you g

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2018