Opora

У неділю 20 вересня відвідувачі заходили до Вінницького зоопарку, який є комунальним підприємством, не купуючи квитків. На вході їм повідомляли, що безкоштовний вхід до звіринця у цей день влаштувала партія «Батьківщина» і особисто голова депутатської фракції «Батьківщини» у Вінницькій міськраді Юрій Іорданов.

За кілька днів до цього подію анонсували у місцевих ЗМІ. Так, у місцевій пресі (зокрема, газета «33 канал») було опубліковано оголошення: «Відпочинь з родиною у Вінницькому зоопарку. За підтримки голови депутатської фракції ВО «Батьківщина» у Вінницькій міській раді Юрія Іорданова: - Запрошую батьків та дітей у неділю 20 вересня, з 11 до 17 години у Подільський зоопарк. Вхід безкоштовний…»

vinnitsa Batkivschyna ogoloshennya

Банер подібного змісту було розташовано і на вході до зоопарку, де люди в одязі з символікою партії «Батьківщина» вручали відвідувачам газети «Вечірні вісті» («спецпроект» всеукраїнського суспільно-політичного тижневика, повністю присвячений цій політсилі) та бажали гарного відпочинку.

vinnitsa baner v zooparku

vinnitsa agitaciya v zooparku5

Зокрема, одна з жінок, що роздавали газети, говорила: «Вхід сьогодні безкоштовний, партія «Батьківщина» вже заплатила. Бажаємо вам хорошого відпочинку…».

vinnitsa agitaciya v zooparku

Як зазначено на сайті зоопарку, вартість вхідних квитків становить для дорослих 30 грн., для школярів 10, для дошкільнят 5 грн., а для дітей до трьох років – безкоштовно. 20 вересня, у зв’язку з акцією від «Батьківщини», у закладі було більш людно, ніж в інші вихідні.

Юрій Іванович Іорданов – депутат Вінницької міської ради, голова фракції ВО «Батьківщина», у 2012 році балотувався до Верховної Ради у виборчому окрузі №12 (м. Вінниця) як самовисуванець і запам’ятався «креативною» агітацією за допомогою БТРа, а в 2014 році був включений до партійного списку кандидатів у нардепи від «Батьківщини» під 139-м номером.

Також у квітні поточного року Ю. Іорданов, будучи заступником начальника КП «Вінницяміськтеплоенерго», висував на розгляд обласної ради (безуспішно) свою кандидатуру на посаду керівника обласного комунального підприємства «Віноблагроліс». Саме до структури «Віноблагролісу» як відокремлений підрозділ належить розташований у Вінниці Подільський зоопарк.

Згідно з п. 2 ст. 54 Закону України «Про місцеві вибори», кандидати у депутати від яких зареєстровані в багатомандатному виборчому окрузі, кандидати у депутати в одномандатному виборчому окрузі, кандидати на посаду сільського, селищного, міського голови, старости мають право розпочати свою передвиборну агітацію з дня, наступного за днем прийняття відповідною територіальною виборчою комісією рішення про реєстрацію кандидатів. Офіційно, реєстрація кандидатів розпочнеться з 21 вересня. І тільки після реєстрації кандидати набувають офіційного статусу суб’єктів виборчого процесу.

Цікаво, чи після офіційного старту агітації керівництво комунального підприємства, яким є зоопарк, надаватиме свою територію для агітаційних заходів усім охочим кандидатам на рівних умовах.

 

Галина Сегеда,
прес-секретар Громадянської Мережі ОПОРА у Вінницькій області
 
За коментарями звертайтесь:
Наталія Величко
координатор виборчих програм Громадянської Мережі ОПОРА у Вінницькій області
063 628 67 85, v.nataliia@gmail.com
 
(#вибори15; #elect_ua; #opora; #опора)
 
Довідково:
Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування.

 

facebook logos PNG19750 greytwitter PNG29 grey2instagram greyyoutube PNG19 greyOPORA Githubtelegram PNG34 greyAndroid grey

digest gray

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2018