З початку березня відділи ведення Державного реєстру виборців працюватимуть і по вихідних, аби всі бажаючі могли змінити своє місця голосування. Скористатися цією процедурою можна до 25 березня включно. Детальніше про все це читайте за посиланням: https://www.l.oporaua.org/proholosuvaty.

Якщо в день голосування 31 березня виборець перебуватиме не за місцем своєї реєстрації, він може змінити місце голосування та проголосувати за місцем свого фактичного перебування. Ця проста процедура має складну назву «тимчасова зміна місця голосування без зміни виборчої адреси». Саме через таке словесне навантаження виборці часто думають, що це – складно. А насправді – 5 простих кроків, на які треба витратити лише 10-15 хвилин.

Громадянська мережа ОПОРА підготувала просту покрокову інструкцію, щоб якомога більше виборців змогли реалізувати своє конституційне право – право голосу.

Необхідно:

  1. До 25 березня прийти до відділу ведення Державного реєстру виборців.
  2. Мати з собою паспорт та документи.
  3. Написати заяву, де вказати бажану дільницю для голосування та причину зміни місця голосування.
  4. Отримати посвідчення про зміну місця голосування.
  5. 31 березня з 8:00 до 20:00 прийти на нову дільницю.

Важливо пам’ятати, що оскільки ця зміна носить тимчасовий характер, то в разі оголошення другого туру виборів, усі 5 кроків доведеться повторити.

Для зручності виборців ми зробили окрему сторінку з корисними порадами, посиланнями, інформацією щодо різниці в документах для внутрішньо переміщених осіб і, наприклад, так званих «трудових мігрантів» тощо. Детальніше про все це читайте за посиланням: https://www.l.oporaua.org/proholosuvaty.

Варто зауважити, що змінити своє місце голосування можна лише до 25 березня включно. Щоправда, відділи ведення Державного реєстру виборців також зацікавлені в реалізації громадянами свого права голосу, тому впродовж березня прийматимуть бажаючих і по вихідних.

За даними Державного реєстру виборців, станом на 28 лютого цією процедурою вже скористались 39 760 виборців. За словами керівника Служби розпорядника Державного реєстру виборців Олександра Стельмаха, відкладати похід до відділу ведення на останні дні не треба.

«З березня всі відділи ведення працюють по вихідних. Станом на сьогодні всі справляються з потоком виборців. Але безумовно прогнозуємо збільшення кількості бажаючих. З досвіду минулих виборів, в останні 10 днів до відділів ведення звертається 90% бажаючих здійснити обряд тимчасової зміни місця голосування», – зазначив він у коментарі ОПОРІ.

Не забувайте описувати свої історії успіху в зміні місця голосування та додавати хештег #КоженГолосВпливає, щоб стати частинкою загальної кампанії.