Член окружної виборчої комісії №182 вважає, що після 20 години спостерігачі не мають право заходити на вечірнє засідання дільничних виборчих комісій, де здійсняються підрахунок голосів.

Під час спілкування з членами декількох ДВК 182-го округу спостерігачу Громадянської мережі ОПОРА повідомили, що їх куратор з ОВК дав інструкцію не впускати спостерігачів на вечірнє засідання, якщо вони прийшли після його початку, тобто пізніше 20.00.

Спостерігач поїхала в ОВК, щоб отримати роз’яснення  від куратора цих дільниць – члена комісії Ігоря Горелікова, який підтвердив, що він особисто забороняє членам дільничних комісій впускати спостерігачів на засідання після 20 години. Він вважає, що спостерігачі не мають на це право, посилаючись на Закон України «Про вибори Президента» та називаючи процес підрахунку голосів «таїнством». Проте член ОВК так і не зміг навести чи процитувати норму Закону на підтвердження своїх інструкцій.

Згідно з пунктом 4 частини 9 статті 69 Закону України «При вибори Президента» офіційний спостерігач має право бути присутнім з дотриманням вимог цього Закону на засіданнях дільничних та окружних виборчих комісій, у тому числі під час підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці та встановлення підсумків голосування.   

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:
Максим Єлігулашвілі, координатор довготермінового спостереження Громадянської мережі ОПОРА в Херсонській області
тел.: 066 62 44077
Громадянська мережа ОПОРА в Херсонській області

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)