На дільниці №800759, що у Святошинському районі Києва, один з виборців вимагав надати йому бюлетень на підставі копії паспорта. Про це повідомляють спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА. За словами чоловіка, під час першого туру виборів йому вдалося проголосувати таким чином. Члени комісії відмовились виконати вимогу виборця. Коли чоловіка почали знімати, він залишив приміщення.

Також на ВД №800221 у Деснянському районі жінка не змогла проголосувати, оскільки змінила прізвище після заміжжя. Документів, які підтверджують цей факт, вона не надала. За словами виборця, вона приносила свідоцтво про шлюб під час голосування у першому турі, однак тоді члени комісії його не дивились.

Крім того, на цій же дільниці одна з виборців намагалась проголосувати з довідкою, яку їй видали в Державній міграційні службі замість паспорта, який жінка віддала для вклеювання нової фотографії. Члени комісії відмовились видати бюлетень.

Згідно з ч. 1 та 2 ст. 2 Закону «Про вибори Президента України», право голосу на виборах Президента України мають громадяни України, яким на день виборів виповнилося вісімнадцять років. Підставою для отримання виборчого бюлетеня на звичайних та спеціальних виборчих дільницях є паспорт громадянина України, військовий квиток (виключно для військовослужбовців строкової служби), тимчасове посвідчення громадянина України.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:

Максим Зінчук, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Києві

тел.: 063 582 67 07

e-mail: kyiv@opora.org.ua

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)