21 квітня, під час другого туру виборів, в селі Воскресенка Запорізької області на дільниці виборець залишив бюлетень в кабінці для голосування. Після того, як на інцидент звернули увагу офіційний спостерігач ОПОРИ та члени виборчої комісії, – виборець вкинув бюлетень до скриньки.

У день другого туру виборів Президента України під час голосування на виборчій дільниці № 230445 територіального виборчого округу №82 за адресою вул. Матросова, 2, с. Воскресенка у Пологівському районі Запорізької області офіційний спостерігач ОПОРИ помітив, що отримавши бюлетень виборець зайшов до кабінки для голосування, але вийшов з неї без нього. На запитання, де знаходиться бюлетень, виборець пояснив, що залишив його у кабінці. За його словами, документ впав за тумбу.

Спостерігач ОПОРИ звернувся до голови дільничної виборчої комісії із проханням покликати представника поліції для фіксації можливих ознак порушення. Члени ДВК ухилилися від цієї пропозиції, допомогли виборцю знайти бюлетень. Після чого він вкинув його до скриньки для голосування.

Нагадуємо, що згідно ч. 5 ст. 76 Закону України «Про вибори Президента України» виборець не має права передавати свій виборчий бюлетень іншим особам. Отримання виборчого бюлетеня від інших осіб (крім уповноваженого члена виборчої комісії, який видає бюлетені), заохочення або змушування шляхом підкупу, погроз або іншим способом виборців до передачі бюлетеня іншим особам забороняється. А відповідно до вимог ч. 7 цієї ж статті виборець опускає заповнений виборчий бюлетень у виборчу скриньку, забезпечуючи при цьому таємницю голосування.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:
Ганна Дворна, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Запорізькій області
тел.: 099-372-72-80
(#вибори; #opora; #опора)