Вночі з 20 на 21 квітня невідомі особи вкрали камеру спостереження, розташовану при вході на одну з виборчих дільниць. Це вже другий випадок за місяць.

Про цей інцидент на виборчій дільниці №650728 (182-ий ТВО) повідомляє спостерігач ОПОРИ.

Як прокоментувала голова дільничної виборчої комісії Алла Гуменюк, о 4.05 невідомі особи зрізали камеру спостереження біля центрального входу до школи, в результаті чого виборча дільниця частково позбавлена відео спостереження. За словами голови ДВК, це вже другий випадок за місяць – 12 квітня о 1 годині ночі зрізали іншу камеру. «Раніше на території школи не було таких випадків», – зауважила  Алла Гуменюк.

Член ДВК №650728 Сергій Агенков (за сумісництвом охоронець школи) прокоментував, що це могла зробити тільки підготовлена людина, адже, щоб зрізати камеру «потрібно перестрибнути з однієї будівлі на іншу, зняти камеру за 30 секунд й покинути територію». А камеру, яку викрали 12 квітня, за його словами, могли зняти лише 2 людини.

Члени ДВК викликали поліцію, яка зафіксувала можливе правопорушення. 

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:
Максим Єлігулашвілі, координатор довготермінового спостереження Громадянської мережі ОПОРА в Херсонській області
тел.: 066 62 44077
Громадянська мережа ОПОРА в Херсонській області
(#вибори; #opora; #опора)