У центрі Житомира 18 квітня на парканах, дверях будівель та електроопорах невідомі розклеїли листівки та наліпки з ознаками «чорного піару» проти кандидата в Президенти Володимира Зеленського.

Про це повідомляє спостерігач ОПОРИ.

«Листівки розклеєні по вулиці Скорульського та Театральній. У деяких місцях по декілька на електроопорах та дверях будівель. Зафіксовані також на дошках для оголошень», – розповів спостерігач ОПОРИ Георгій Федорук.

Одні листівки схожі на карикатури із зображенням Володимира Зеленського та Віктора Януковича, на інших –  тризуб та напис: «ЗЕ! СУ. Камандір».

Довірена особа Володимира Зеленського у ВО №623 (м. Житомир) Євген Яремчук у коментарі ОПОРІ зазначив: «Про листівки нам відомо, зараз готуємо звернення до поліції».

Близько 18.00 години на центральній вулиці міста Михайлівський роздавали листівки з написом: "Захисти Україну! Не віддай Путіну. Зупини Зеленського".

Відповідно до частини 5 статті 64 Закону України «Про вибори Президента України»: «Забороняється розповсюдження завідомо неправдивих відомостей про кандидата на пост Президента України. Засіб масової інформації, що оприлюднив інформацію, яку кандидат на пост Президента України вважає явно недостовірною, не пізніш як через три дні після дня оприлюднення таких матеріалів, але не пізніш як за два дні до дня виборів зобов'язаний надати кандидату на пост Президента України, партії, щодо яких поширено недостовірні відомості, на їх вимогу можливість спростувати такі матеріали: надати такий же ефірний час відповідно на телебаченні чи радіо або опублікувати в друкованому засобі масової інформації наданий кандидатом чи партією матеріал, який повинен бути набраний таким самим шрифтом і розміщений під рубрикою "спростування" на тому ж місці шпальти в обсязі не меншому, ніж обсяг повідомлення, що спростовується. Спростування повинно містити посилання на відповідні публікацію в друкованому засобі масової інформації, передачу на телебаченні, радіо та на факти, що спростовуються. Спростування має бути оприлюднене без додатків, коментарів та скорочень і здійснюватися за рахунок засобу масової інформації».

Як повідомляла ОПОРА, у випуску житомирської газети «Субота» №15, який вийшов друком 10 квітня, розміщені 5 матеріалів з ознаками «чорного піару» проти кандидата в Президенти Володимира Зеленського. Текст надрукований більшим кеглем і відрізняється з-поміж інших матеріалів.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:
Тарас Чмут, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Житомирській області
тел.: +38098-829-62-64
e-mail: zhytomyr@opora.org.ua
Ірина Кирилович
Комунікаційниця ОПОРИ в Житомирській області
(#вибори; #opora; #опора)