В Івано-Франківській області під час повторного голосування працюватимуть 7 окружних виборчих комісій, у яких 98 членів комісій пропорційно представлятимуть кандидатів Петра Порошенка та Володимира Зеленського.

Центральна Виборча Комісія своєю Постановою від 10 квітня № 773 сформувала новий склад окружних  виборчих  комісій для організації та підготовки потворного голосування 21 квітня 2019 року з чергових виборів Президента України. «Згідно з законом ОВК сформували не пізніше як за за десять днів до дня повторного голосування за поданням кандидатів на пост Президента України, які включені до виборчого бюлетеня для повторного голосування. У кожній із семи ОВК Івано-Франківщини працюватимуть по 14 осіб – по сім представників кожного із кандидатів», - роз’яснює Богдан Морикіт, координатор спостереження ОПОРИ за виборами в Івано-Франківській області.

Представники Петра Порошенка головуватимуть у ОВК  83 (Івано-Франківськ),  84 (Тисмениця) , 86 ( Долина) та 89 (Снятин). А представники Володимира Зеленського очолять ОВК 85 (Калуш), 87 (Надвірна) та 88 (Долина).  

Із 98 членів ОВК Івано-Франківщини 19 не працювали в окружних виборчих комісіях під час першого туру виборів, а 79 мають «досвід першого туру».

Богдан Морикіт нагадує, що до 12 квітня включно ОВК зобов’язані провести перші засідання, на яких, зокрема, члени ОВК мають скласти присягу. 

 

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:

Богдан Морикіт, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Івано-Франківській області

тел.: +380(97) 889 59 38

e-mail: frankivsk@opora.org.ua

 

Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)