Члени окружної виборчої комісії №216 (Дарницький та Дніпровський район Києва) відкрили засідання і вийшли з приміщення. Про це повідомляють спостерігачі ОПОРИ.

Таким чином фактично засідання формально є розпочатим, проте члени комісії не реєструють інших суб’єктів виборчого процесу й вони змушені робити це самостійно.

Незрозуміло, в якому саме приміщенні ОВК буде приймати і розглядати протоколи дільничних виборчих комісій про підрахунок голосів виборців на виборчих дільницях у відповідному окрузі.

На запитання спостерігача ОПОРИ голова ОВК відповів, що засідання «проходить на території окружної виборчої комісії», але «кворуму тимчасово немає».

Спостерігач Громадянської мережі ОПОРА склала Акт про виявлене порушення.

Згідно з частиною 4 статті 28 Закону «Про вибори Президента України» засідання виборчої комісії є повноважним за умови присутності більше половини членів комісії від складу цієї комісії.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:
Максим Зінчук, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Києві
тел.: 063 582 67 07
e-mail: kyiv@opora.org.ua