Громадський омбудсмен із захисту виборчих прав Громадянської мережі ОПОРА в Запорізькій області  звернувся зі скаргою на дії ДВК виборчої дільниці  № 230881 щодо ознак порушення у її роботі в день виборів.

Громадський омбудсмен із захисту виборчих прав Громадянської мережі ОПОРА звернувся зі скаргою до ОВК в ТВО №74 визнати, що дії ДВК виборчої дільниці №230881 не відповідають вимогам законодавства. Так, 31 березня,  о 07:07 ранку, офіційний спостерігач ОПОРИ Денис Демидов прибув на виборчу звичайну дільницю № 230881 виборчого округу №74 і дізнався, що ця ДВК почала підготовче засідання о 6:45 годин, під час якого було відкрито сейф з виборчою документацією.

В ч. 4 ст. 75 Закону України «Про вибори Президента України» зазначається, що дільнична виборча комісія не раніш ніж за сорок п'ять хвилин до початку голосування проводить засідання, на якому відкривається сейф (металева шафа) з виборчими бюлетенями. Голова ДВК на підставі витягу із протоколу окружної виборчої комісії про передачу виборчих бюлетенів дільничній виборчій комісії або акта, зазначеного у частині десятій статті 73 цього Закону, оголошує кількість виборчих бюлетенів, отриманих дільничною виборчою комісією. Ці відомості секретар комісії заносить до протоколу дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці.

 

Відповідно до частини 9 статті 28 Закону УКраїни "Про вибори Президента України" на засіданнях виборчої комісії, у тому числі при підрахунку голосів та встановленні результатів голосування, на виборчій дільниці в день виборів чи в день повторного голосування у приміщенні, де проводиться голосування, мають право бути присутніми без дозволу чи запрошення відповідної комісії лише члени виборчих комісій вищого рівня, кандидати на пост Президента України, їх довірені особи (не більше однієї довіреної особи від одного кандидата), офіційні спостерігачі від кандидатів на пост Президента України, партій - суб’єктів виборчого процесу, від громадських організацій (разом не більше ніж по дві особи від одного кандидата на пост Президента України, від партії, від громадської організації), а також офіційні спостерігачі від іноземних держав і міжнародних організацій, представники засобів масової інформації (не більше двох осіб від одного засобу масової інформації).

Також у своїй скарзі він наводить норми ст. 11 та ч. 9 ст. 69 Закону України «Про вибори Президента України», де говориться, що виборчий процес здійснюється  на засадах публічності та відкритості, а офіційний спостерігач має право перебувати на засіданні дільничної виборчої комісії.

Цей випадок був зафіксований в акті про порушення, який був доданий до скарги. 

 

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)