Протягом дня голосування у Тернопільський міськрайонний і окружний адміністративний суди заяв про порушення від суб’єктів виборчого процесу не надходило. Про це повідомляє ОПОРА.

Чергові судді у Тернопільському міськрайонному і Тернопільському окружному адміністративному судах повідомили громадській омбудсменці із захисту виборчих прав Громадянської мережі ОПОРА в Тернопільський області Ользі Мазаєвій, що протягом дня голосування вони не отримали жодної заяви, яка б стосувалася виборчого процесу.

«Така ситуація може свідчити про те, що виборчий процес в області проходить наразі без грубих порушень виборчого законодавства», - каже Ольга Мазаєва.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтесь:
Ольга Галушка, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Тернопільській області
тел.: 0932380812
 
Марія Домська, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Тернопільській області