На виборчій дільниці № 650056, що знаходиться в селі Станіслав Білозерського району Херсонської області, перешкоджали роботі спостерігача ОПОРИ та просили покинути дільницю.

Як розповідає спостерігач, члени комісії не дозволяли їй фотографувати документи, штовхали, а представник поліції, який знаходився на дільниці, просив припинити відео зйомку та покинути приміщення.  

Члени комісії склали акт про порушення, аргументуючи це тим, що спостерігач заважає виборчому процесу, та викликали поліцію. В свою чергу спостерігач ОПОРИ також викликала поліцію.

Наряд патрульної поліції приїхав через годину. Правоохоронці опитали всіх учасників конфлікту.

Відповідно до п. 2 ч. 9 ст. 69 закону «Про вибори Президента України» офіційний спостерігач від партії, кандидата на пост Президента України, громадської організації має право робити фото- та кінозйомки, аудіо- та відеозаписи, не порушуючи при цьому таємниці голосування.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:
Максим Єлігулашвілі, координатор довготермінового спостереження Громадянської мережі ОПОРА в Херсонській області
тел.: 066 62 44077
Громадянська мережа ОПОРА в Херсонській області
(#вибори; #opora; #опора)