У Волинській області на дільниці №70003 у селі Пархоменкове Володимир-Волинського району (округ №19) не вистачило бюлетенів для голосування. Відтак, бюлетені, яких не вистачало, отримали у відповідній ОВК. Як з’ясувалося, таких випадків в окрузі було вже чотири.

На дільниці у селі Пархоменкове зареєстровано 100 виборців, однак під час видачі бюлетенів відповідна ДВК отримала їх 78. Таким чином, як повідомив спостерігач ОПОРИ, у ході голосування 31 березня на дільниці не вистачило бюлетенів. За ними вирушили до відповідної ОВК, де отримали додаткові 24 бюлетені.

Як повідомив спостерігачу ОПОРИ голова ОВК №19 Сергій Гендис, у дні видачі бюлетенів усі наявні в ОВК бюлетені передали комісіям. Вчора отримали додаткові бюлетені для 11 дільниць, яким їх не вистачало по кількості. Станом на 16:54 вже чотири комісії отримали бюлетені, яких не вистачало: йдеться про дільниці №070003, №070651, №070609, №070011.

Відповідно до частини 7 статті 71 Закону України «Про вибори Президента України» виборчі бюлетені для кожної виборчої дільниці виготовляються у кількості, що на 0,5 відсотка перевищує кількість виборців, які включені до списку виборців на виборчій дільниці, з можливим відхиленням зазначеної кількості з урахуванням кратності розміщення виборчих бюлетенів у межах поліграфічного листа при їх виготовленні.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

Катерина Шарпата,
координаторка громадського спостереження ОПОРИ за виборами у Волинській області
(098) 278 82 90, volyn@opora.org.ua
 
Василина Боруцька,
комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Волинській області