В Полтаві члени ДВК №531276 (вулиця Маршала Бірюзова 90\14) перешкоджали діяльності спостерігача ОПОРИ, відносно чого була складена заява до поліції.

Члени виборчої комісії заборонили спостерігачу ОПОРИ здійснювати відеозйомку в приміщенні для ДВК. Спостерігач ОПОРИ здійснював відеофіксацію ходу голосування в приміщенні виборчої дільниці, не порушуючи при цьому таємниці голосування.

Згідно з пунктами 1 та 2 частини 9 статті 69 Закону України «Про вибори Президента України» офіційний спостерігач від громадської організації має право: «Бути присутнім на засіданнях дільничних та окружної виборчих комісій відповідного територіального виборчого округу з урахуванням положень, встановлених частиною дев’ятою статті 28 цього Закону, в тому числі під час підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці, встановлення підсумків голосування у територіальному виборчому окрузі; робити фото- та кінозйомки, аудіо- та відеозаписи, не порушуючи при цьому таємниці голосування».

Члени ДВК перешкоджали спостерігачу вільно проводити зйомку, пригрозили фізично відібрати техніку для відеофіксації та змусили покинути дільницю. Спостерігач ОПОРИ викликав поліцію та склав заяву відносно перешкоджання діяльності спостерігача.

Згідно з частино 1 статті 157 Кримінального кодексу України перешкоджання діяльності офіційного спостерігача при виконанні ним своїх повноважень караються обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той самий строк. Згідно з частиною 2 статті 157 ККУ ті самі діяння, поєднані із застосуванням насильства, знищенням чи пошкодженням майна, погрозою застосування насильства або знищення чи пошкодження майна, караються обмеженням волі на строк від двох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:
Костянтин Донченко, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Полтавській області
тел.: +380990797361
 
Ігор Литвиненко, комунікаційник Громадянської мережі ОПОРА в Полтавській області
тел.: +380504062015

(#вибори; #opora; #опора)