Громадянська мережа ОПОРА оприлюднила інформацію про те, що у Вінниці на виборчій дільниці не дозволили голосувати чоловікові, який змінив адресу голосування та пред'явив відповідне посвідчення, але не був внесений до списку виборців, зазначивши, що члени ДВК діяли в межах закону.

Після публікації до представників ОПОРИ звернувся начальник Відділу ведення Державного реєстру виборців м. Вінниці Анатолій Синявський та повідомив, що виборець, якому було відмовлено у видачі виборчого бюлетеня, внесений до списку виборців на відповідній дільниці, а також повідомив його номер у списку.

Спостерігачем ОПОРИ разом з членами ДВК цю інформацію було перевірено та підтверджено. Отже, працівники ДРВ свою роботу виконали добросовісно, а виборець не зміг проголосувати виключно через недостатнє вміння членів ДВК користуватися списками виборців.

Омбудсмен із виборчих прав Громадянської мережі ОПОРА у Вінницькій області Тарас Коваль зв’язався з виборцем та повідомив, що він має змогу проголосувати.

Відповідно до частини 1 статті 76 Закону України «Про вибори Президента України» при проведенні голосування на виборчій дільниці два члени дільничної виборчої комісії надають виборцю можливість проголосувати: один член дільничної виборчої комісії за умови пред’явлення виборцем одного з документів, зазначених у частині другій статті 2 цього Закону, та наявності виборця у списку виборців на відповідній виборчій дільниці надає виборцю список для підпису.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallelvotetabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:
Наталія Величко, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Вінницькій області
тел.: +380636286785
 
Галина Сегеда, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Вінницькій області
тел.: +38 097 705 23 66
 
(#вибори; #opora; #опора)