Співробітник однієї з охоронних фірм постійно чергував у приміщенні для голосування на виборчій дільниці № 650630 у місті Херсоні.

Дільниця знаходиться у приміщенні Херсонського базового медичного коледжу (хол, 1-й поверх). Факт присутності приватного охоронця зафіксували спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА.

Чоловік, одягнений у спеціальну уніформу, знаходився у приміщенні для голосування. Спостерігачам Громадянської мережі ОПОРА він пояснив, що знаходиться у приміщенні для голосування «для укріплення». Сказав, що його перебування у приміщенні для голосування начебто узгоджене з Дніпровський райвідділом Нацполіції у місті Херсоні.

Спостерігачі пояснили, що згідно з вимогами виборчого законодавства ця людина не належить до кола осіб, які можуть знаходитися на виборчій дільниці впродовж тривалого часу.

Голова дільничної комісії погодилася з спостерігачами ОПОРИ і попросила співробітника охоронної фірми вийти за межі приміщення до голосування, що чоловік і зробив.

Згідно із статтею 28 Закону України «Про вибори Президента України» у приміщення для проведення голосування «мають право бути присутніми без дозволу чи запрошення відповідної комісії лише члени виборчих комісій вищого рівня, кандидати на пост Президента України, їх довірені особи (не більше однієї довіреної особи від одного кандидата), офіційні спостерігачі від кандидатів на пост Президента України, партій - суб’єктів виборчого процесу, від громадських організацій (разом не більше ніж по дві особи від одного кандидата на пост Президента України, від партії, від громадської організації), а також офіційні спостерігачі від іноземних держав і міжнародних організацій, представники засобів масової інформації (не більше двох осіб від одного засобу масової інформації)» (ч. 9). У ч. 10 цієї статті зазначено: «Інші особи, крім зазначених у частині дев'ятій цієї статті, можуть бути присутніми на засіданні комісії тільки з дозволу або на запрошення цієї комісії, про що приймається рішення на засіданні комісії. Перебування на виборчій дільниці під час проведення голосування осіб, не передбачених частиною дев'ятою цієї статті, не дозволяється».

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:
Максим Єлігулашвілі, координатор довготермінового спостереження Громадянської мережі ОПОРА в Херсонській області
тел.: 066 62 44077
Громадянська мережа ОПОРА в Херсонській області

(#вибори; #opora; #опора)