У Житомирській області на дільницях виборцям продовжують видавати бюлетені без паспортів. На зауваження спостерігачів ОПОРИ члени комісії не реагують.

У ВО №65 (м. Новоград-Волинський) без пред'явлення паспорту бюлетені видають масово: ДВК № 180083 Баранівський район, с. Забара –  до 10 осіб,

ДВК № 180644 Новоград-Волинський район, с. Миколаївка – до 10 осіб

ДВК №180692 Новоград-Волинський район, с. Суховоля –  понад 10 осіб

ДВК № 181101 Пулинський район, с. Старий Майдан –  один випадок.

ВО № 66 (м. Малин) на дільниці №180573  двом жінкам похилого віку видали бюлетені без паспорту.

 «Члени комісії аргументували це тим, що виборцям далеко повертатися додому за паспортом. Також на цій дільниці були спроби проголосувати за водійськими правами», – розповів спостерігач ОПОРИ. .

У ВО №63 (м. Бердичів) на дільниці №180113 Бердичівський район, с. Закутинці  одному виборцю видали бюлетень без документу.

На зауваження спостерігачів ОПОРИ члени  комісій не реагують.

У частині 1 статті 76 Закону України «Про вибори Президента України» зазначено, що при проведенні голосування на виборчій дільниці два члени дільничної виборчої комісії надають виборцю можливість проголосувати: один член дільничної виборчої комісії за умови пред’явлення виборцем одного з документів, зазначених у частині другій статті 2 цього Закону, та наявності виборця у списку виборців на відповідній виборчій дільниці надає виборцю список для підпису. У частині другій статті 2 цього Закону вказано, що документом, який підтверджує громадянство України, є паспорт громадянина України;  військовий квиток (виключно для військовослужбовців строкової служби та тимчасове посвідчення громадянина України). Лише ці Документи, зазначені у пунктах 1, 7, 8 частини другої цієї статті, є підставою для отримання виборчого бюлетеня і можуть бути використані на звичайних та спеціальних виборчих дільницях.

Як повідомляла ОПОРА, у Житомирській області перші порушення: виборці проголосували до офіційного відкриття дільниці, деякі без паспортів. Також спостерігачі ОПОРИ фіксують нестачу скриньок та кабінок для голосування та повідомляють, що до виборчих дільниць підвозять виборців за ініціативи місцевої влади.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:

Тарас Чмут, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Житомирській області

тел.: +38098-829-62-64

e-mail: zhytomyr@opora.org.ua

Ірина Кирилович, комунікаційниця ОПОРИ в Житомирській області

Веб-сайт|Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)