У Києві спостерігачі ОПОРИ зафіксували фотографування бюлетенів на дільницях. Один з виборців завіряє, що робив це «на пам’ять».

На виборчій дільниці  №800087 виборчого округу  212 міста Києва Дарницького району  виборець фотографував свій бюлетень. Спостерігачі ОПОРИ зробили йому зауваження. Поліція відібрала пояснення у правопорушника та відпустила.

Як написав виборець у поясненнях, то він бюлетень фотографував собі «на пам’ять». Після зауваження спостерігача виборець фото видалив.

На дільниці №800383 виборчого округу 214 міста Києва Дніпровського району виборець фотографував бюлетень. Спостерігачі склали акт, правоохоронні органи його затримали. Наразі з ним працює слідчо-оперативна група.

Зауважимо, що згідно з частиною 1 статті 7: «Голосування на виборах Президента України є таємним: контроль за волевиявленням виборців забороняється. Фотографування, відеофіксація в будь-який спосіб результатів волевиявлення виборців в кабіні для таємного голосування, а також демонстрація виборцем результатів волевиявлення у приміщенні для голосування забороняються і є порушенням таємниці голосування».

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:

Максим Зінчук, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у місті Києві

тел.: 063 582 67 07

Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)