У Житомирській області на дільницях виборцям продовжують видавати бюлетені без паспортів. На зауваження спостерігачів ОПОРИ члени комісії не реагують.

У ВО №65 (м. Новоград-Волинський) без пред'явлення паспорта бюлетені видають масово:

ДВК № 180083 Баранівський район, с. Забара –  до 10 осіб,

ДВК № 180644 Новоград-Волинський район, с. Миколаївка – до 10 осіб

ДВК №180692 Новоград-Волинський район, с. Суховоля –  понад 10 осіб

ДВК № 181101 Пулинський район, с. Старий Майдан –  один випадок.

ВО № 66 (м. Малин) на дільниці №180573  двом жінкам похилого віку видали бюлетені без паспорта.

«Члени комісії аргументували це тим, що виборцям далеко повертатися додому за паспортом. Також на цій дільниці були спроби проголосувати за водійськими правами», – розповів спостерігач ОПОРИ. 

У ВО №63 (м. Бердичів) на дільниці №180113 Бердичівський район, с. Закутинці  одному виборцю видали бюлетень без документа.

На зауваження спостерігачів ОПОРИ члени комісій не реагують.

Як повідомляла ОПОРА, у Житомирській області перші порушення: виборці проголосували до офіційного відкриття дільниці, деякі без паспортів. Також спостерігачі ОПОРИ фіксують нестачу скриньок і кабінок для голосування та повідомляють, що до виборчих дільниць підвозять виборців за ініціативи місцевої влади.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:

Тарас Чмут, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Житомирській області

тел.: +38098-829-62-64

e-mail: zhytomyr@opora.org.ua

Ірина Кирилович, комунікаційниця ОПОРИ в Житомирській області

Веб-сайт|Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)