ДВК № 650781 в місті Херсоні (182-ий округ), яка знаходиться у  виправній колонії № 61, не відкрилася вчасно, тому що на ранкове засідання не прийшов її голова.

Про це спостерігачу ОПОРИ повідомили в ОВК №182. На ранкове засідання ДВК № 650761 був відсутній голова комісії, тому дільниця не відкрилася вчасно, о 8 годині. Пізніше голова ДВК прийшов, але «зник» інший член комісії й дільниця не відкрилася через відсутність кворуму.

Як прокоментував один з членів ОВК №182, він в цьому проблеми не вбачає. «Це спеціальна дільниця, зона. Тут людей з вулиці нема, вони всі знаходяться в камерах, до 20.00 встигнемо», –  заявив член ОВК.

Комісія в повному складі зібралася та дільниця була відкрита близько 11 години.

ОПОРА нагадує, що згідно з частиною 1 статті 75 Закону «Про вибори Президента» голосування проводиться у день виборів та у день повторного голосування з 8 до 20 години. На закордонних виборчих дільницях голосування проводиться за місцевим часом країни, де утворені ці дільниці.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:
Максим Єлігулашвілі, координатор довготермінового спостереження Громадянської мережі ОПОРА в Херсонській області
тел.: 066 62 44077
Громадянська мережа ОПОРА в Херсонській області
(#вибори; #opora; #опора)