Як повідомляють спостерігачі ОПОРИ, на ДВК №260639, що у селі Князівське, Рожнятівського району, члени комісії зіпсували усі 690 бюлетеней, поставивши позначку «Вибув» напроти прізвища кандидата Олександра Мороза. Помилку оперативно виправили, ситуацію перевіряє поліція.

Інцидент трапився напередодні виборів. Як повідомив ОПОРІ Віталій Гринишин, голова ОВК №86 (Долина), ЦВК надіслала нові бюлетені, усі виборці, зареєстровані на ДВК №260639, зможуть проголосувати вчасно.

«Помилку виявили вчора зранку. Я написав пояснювальну записку ЦВК. У нас о 6.00 ранку було засідання, з Києва доставили бюлетені, ми їх передали і дільниця працює. Зіпсуті бюлетені визнані недійсними», - сказав Віталій Гринишин.

Як пояснює координатор спостереження ОПОРИ за виборами на Івано-Франківщині, згідно ч. 7 ст. 72 Закону «Про вибори президента України», якщо ЦВК скасовує реєстрацію кандидата на посаду Президента у період виготовлення бюлетенів або після їх виготовлення, то ЦВК може прийняти рішення про внесення змін до бюлетеня. Це рішення передається окружним виборчим комісіям для внесення відповідних змін дільничними виборчими комісіями. Такі зміни до виборчих бюлетенів вносяться членами ДВК з використанням штампа «Вибув» на засіданні дільничної виборчої комісії. Вносити зміни до виборчого бюлетеня без рішення ЦВК забороняється.

«Оскільки ЦВК не приймала рішення про внесення змін до бюлетенів, ставити штамп «Вибув» члени ДВК не мали права. Крім того, офіційно реєстрацію кандидата Олександра Мороза не скасовували. Також варто зазначити, що для скасування реєстрації кандидатів після 7 березня є вичерпний перелік причин, викладений у Законі, серед яких немає публікації і соціальній мережі», - каже координатор спостереження ОПОРИ за виборами на Івано-Франківщині.

Поліція проводить перевірку по цьому факту.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.