На ДВК №530739 члени комісії не пускали виборця в кабінку для голосування через те, що той мав при собі сумку. Голова комісії викликала поліцію на виборця, проте тому проголосувати таки вдалось.

За словами спостерігача ОПОРИ, виборець отримав бюлетень та прямував до кабінки для голосування, проте члени комісії почали не пускати виборця, пояснюючи це тим, що він не може заходити до кабінки з сумкою, котру той мав при собі. За словами членів ДВК, вони для сумок підготували спеціальний стіл. Чоловік відмовився лишати свої речі, через що голова ДВК викликала до приміщення поліцію. Після прибуття до приміщення правоохоронців чоловіку таки дозволили проголосувати з сумкою.

За словами начальника відділу комунікацій Нацполіції Полтавщини Юрія Сулаєва, в поліції немає повідомлення про порушення з даної дільниці.

«У нас немає повідомлення про порушення з даної ДВК, так як, скоріше за все, це є безпідставним викликом поліції з боку голови ДВК», – розповів Сулаєв.

Нагадуємо, чинним законодавством не встановлено жодних обмежень щодо того, з якими саме особистими речами виборець може заходити до кабінки для голосування.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:
Костянтин Донченко, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Полтавській області
тел.: +380990797361
 
Ігор Литвиненко, комунікаційник Громадянської мережі ОПОРА в Полтавській області
тел.: +380504062015