ОВК № 185 на Херсонщині зареєструвала офіційним спостерігачем на виборах голову Новотроїцької районної державної адміністрації, що є порушенням Закону «Про вибори Президента України».

Про це повідомив спостерігач Громадянської мережі ОПОРА.

23 березня на сайті ЦВК опубліковано Постанову ОВК № 185 «Про реєстрацію офіційних спостерігачів від громадських організацій» від 16 березня № 17/1, де в списку спостерігачів від Громадської організації «УДАР» (Український Демократичний Альянс та Реформи) Віталія Кличка» значиться голова Новотроїцької районної державної адміністрації Наталія Солтановська.

Як повідомляє спостерігач ОПОРИ, 15 березня до ОВК № 185  надійшло подання від голови Громадської організації «УДАР» (Український Демократичний Альянс та Реформи) Віталія Кличка» Володимира Бондаренка про реєстрацію офіційних спостерігачів на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року.  У списку кандидатур була голова Новотроїцької районної державної адміністрації Наталія Солтановська.

Згідно з ч.1 ст.69 Закону «Про вибори Президента України» посадова особа органу виконавчої влади або суду, правоохоронного органу, органу влади Автономної Республіки Крим чи органу місцевого самоврядування не може бути офіційним спостерігачем.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:

Максим Єлігулашвілі, координатор довготермінового спостереження Громадянської мережі ОПОРА в Херсонській області

тел.: 066 62 44077

Громадянська мережа ОПОРА в Херсонській області

email: oporakherson2015@gmail.com

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)