21 березня спостерігачі ОПОРИ в Полтаві зафіксували розповсюдження газети «The День», котра належить кандидату в Президенти Сергію Капліну. В газеті розміщені матеріали з ознаками «чорного піару» відносно кандидата Володимира Зеленського.

Газета написана російською мовою та складається з чотирьох сторінок, на яких розміщені матеріали з ознаками «чорного піару» проти кандидата в Президенти Володимира Зеленського.

Газета датується 31 червня 2019 року. Розповідається в ній про, начебто, майбутні події, які трапились після обрання Президентом Володимира Зеленського.

На останній сторінці розміщено матеріал з приміткою, в якій зазначається, що всі події, про які згадуються в газеті є вимислом, проте «реальным остается одно – угроза прихода к власти и его, и его куратора – олигарха Коломойского». Замовником даної газети вказано кандидата на посаду Президента Сергія Капліна. Тираж – 100 тисяч примірників.

В полтавському штабі Сергія Капліна ОПОРІ підтвердили, що дана газета дійсно належить Капліну, проте не вважають матеріали «чорним піаром» проти Зеленського.

«Це газета від штабу Сергія Капліна. На ній є вихідні дані, вона зареєстрована в ЦВК. Я б не сказав, що це є «чорний піар». Це позиція Сергія Капліна відносно своїх опонентів», – зазначив прес-секретар штабу Сергія Капліна в Полтаві Віталій Улибін.

ОПОРА спробувала взяти коментар відносно даної газети у представника штабу Зеленського в Полтавській області Фелікса Уріна, проте станом на 23 березня відповідь не надійшла.

У частині 5 статті 64 Закону України «Про вибори Президента» йдеться: «Забороняється розповсюдження завідомо неправдивих відомостей про кандидата на пост Президента України. Засіб масової інформації, що оприлюднив інформацію, яку кандидат на пост Президента України вважає явно недостовірною, не пізніш як через три дні після дня оприлюднення таких матеріалів, але не пізніш як за два дні до дня виборів зобов'язаний надати кандидату на пост Президента України, партії, щодо яких поширено недостовірні відомості, на їх вимогу можливість спростувати такі матеріали: надати такий же ефірний час відповідно на телебаченні чи радіо або опублікувати в друкованому засобі масової інформації наданий кандидатом чи партією матеріал, який повинен бути набраний таким самим шрифтом і розміщений під рубрикою «спростування» на тому ж місці шпальти в обсязі не меншому, ніж обсяг повідомлення, що спростовується. Спростування повинно містити посилання на відповідні публікацію в друкованому засобі масової інформації, передачу на телебаченні, радіо та на факти, що спростовуються. Спростування має бути оприлюднене без додатків, коментарів та скорочень і здійснюватися за рахунок засобу масової інформації».

Нагадаємо, на Полтавщині Рада регіонального розвитку розповсюджує конверти з матеріалами про Президента.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:
Костянтин Донченко, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Полтавській області
тел.: +380990797361
 
Ігор Литвиненко, комунікаційник Громадянської мережі ОПОРА в Полтавській області
тел.: +380504062015