3 березня у Сумах відбувся концерт «Ліги сміху», під час якого глядачам показали відеозвернення кандидата в Президенти Володимира Зеленського. А у  Конотопі «Ліга сміху» перед комерційним концертом провела безкоштовний. На ньому побували 720 глядачів. Організацією як комерційного концерту, так і благодійного, займалась громадська організація. Про це повідомляють спостерігачі ОПОРИ.

Квитки на концентр у Сумах були у вільному продажу і коштували від 150 до 300 гривень.

Під час концерту на екрані показали анонс нового сезону фільму «Слуга народу», а також  звернення автора проекту «Ліга сміху», кандидата на пост Президента України Володимира Зеленського:

«Це ніяка не агітація. Це концерт, щоб підняти вам настрій в наш смурний, депресивний час. А ви люди розумні, самі визначитесь, за кого вам голосувати. Чому я про це говорю? Тому що ми з вами живемо в скаженому темпі , в скажений час і , напевно, забуваємо про важливі вчинки. Я закликаю вас прийти 31 березня і проголосувати, щоб ваш голос залишився ваш. Знову ж доповнюю себе ще раз повторюю: неважливо за кого. І головне: не будьте байдужими. Зробимо це разом. І за традицією - Слава Україні!», - говорить у відеозверненнні Володимир Зеленський.

В той же час, у Конотопі провели два концерти «Ліги сміху»: комерційний та благодійний. Обидва концерти відбулись у вівторок 4 березня.

Заступниця директора з виховної роботи Політехнічного технікуму КІ СумДУ Юлія Бібік у коментарі ОПОРІ розповіла, що студенти їхнього закладу разом з іншими студентами міста були запрошені на цей концерт на 17:00 в місцевий палац культури. 

«Білети нам надали на благодійній основі КМЦ «ЛюСКОН Україна». Близько 100 квитків», - розповіла вона.

Комерційний концерт проходив у міському палаці культури о 20:00.

Обидва концерти проходили у комунальному приміщенні. Директор цього закладу Антон Зуєнко розповів, що організацією концерту займався підприємець, а він сам інформації, благодійний цей концерт чи ні не має. За його словами, угода на проведення заходів була з підприємцем укладена, однак не окремо на два концерти, а на день.

Організатор концертів Сергій Любота у коментарі ОПОРІ розповів, що на благодійний концерт зібрали повну залу глядачів - було поширено 720 білетів.

«Ми роздали білети двом інтернатам, АТОшникам, інвалідам, 2 технікуми, медучилище, 8 і 4 училищам. Це наша ініціатива.  Я їм сказав «Рєбята, я вам допомагаю,  роблю касові концерти. Я прошу провести благодійний концерт для міста», - сказав він. 

У телефонній розмові з організаторами концерту спостерігач ОПОРИ з'ясувала, що відеозвернення транслювались на обох концертах в Конотопі.

ОПОРА вбачає наявність ознак прихованої передвиборної агітації на концертах продюсерського центру «Ліга сміху», засновником якого є кандидат на пост Президента України Володимир Зеленський. Під час проведення таких концертів у регіонах України транслюється відеозвернення Володимира Зеленського, яке має ознаки передвиборної агітації. Відповідно до чинного законодавства України кандидат на пост Президента України має право підтримувати проведення концертів, що є легальною формою агітації. Такі агітаційні заходи повинні бути профінансовані з виборчого фонду кандидата. Володимир Зеленський зобов’язаний у разі проведення агітації у межах концертів «Ліги сміху» фінансувати їх з виборчого фонду або уникати будь-яких проявів передвиборної агітації під час проведення цих розважальних заходів. ОПОРА закликала кандидата чітко розмежовувати свою професійну і політичну діяльність, дотримуючись вимог законодавства щодо фінансування передвиборної агітації з виборчого фонду.

Що стосується проведення благодійних заходів з ознаками агітації, як зазначив радник з юридичних питань ОПОРИ Павло Романюк, у період виборчої кампанії відповідно до частини 6 статті 64 Закону України «Про вибори Президента України» забороняється проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям грошей чи безоплатно або на пільгових умовах товарів, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерей. Така передвиборна агітація або надання виборцям грошей чи безоплатно або на пільгових умовах товарів, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерей, що супроводжується закликами або пропозиціями голосувати чи не голосувати за певного кандидата або згадуванням його імені, вважається підкупом виборців, зазначеним у пункті 1 частини третьої статті 56 цього Закону.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачіпо всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallelvotetabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:

Ірина Стегній,

координаторка спостереження за виборами Громадянської мережі ОПОРА у Сумській області

тел.:+380636899209

e-mail: irina.stegniy@gmail.com

Веб-сайт|Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)