У лютому Полтавську область із візитами відвідали дев’ять кандидатів у Президенти, а саме Юлія Тимошенко, Віталій Купрій, Олег Ляшко, Андрій Садовий, Сергій Каплін, Віктор Кривенко, Юрій Дерев’янко, Євген Мураєв та Сергій Тарута.

28 лютого Сергій Тарута провів дві зустрічі з виборцями в межах Полтавщини – в Кременчуці та Полтаві. На заходах кандидат презентував свою передвиборчу програму та акцентував увагу на перспективність Полтавського регіону, зокрема Кременчука.

Фото - poltava.to

Євгеній Мураєв 26 лютого відвідав Полтаву та Горішні Плавні. В Горішніх Плавнях кандидат побував на швейній фабриці дитячого одягу, де зустрівся з працівниками. Окрім цього і в Полтаві, і в Горішніх Плавнях відбулись зустрічі з виборцями, на яких Мураєв презентував свою передвиборчу програму. Також кандидат критично висловлювався відносно чинної влади та виступав проти перейменування міста Горішні Плавні (до декомунізації місто мало назву Комсомольськ). У Горішніх Плавнях Мураєва супроводжував міський голова Дмитро Биков. Візити особливо не анонсувались.

Фото – partiya-nashi.org

Юрій Дерев’янко провів на Полтавщині два дні – 24 лютого відвідав Кременчук, а 25 лютого Полтаву. В обох містах разом із представниками партії «Воля», від якої Дерев’янко й висунутий кандидатом у Президенти, провів акції щодо зменшення оподаткування транспортних засобів. Акція відбулась у форматі автопробігу з використанням піротехніки. Окрім цього, кандидат презентував свою передвиборчу програму виборцям.

Фото – volya.ua

Віктор Кривенко протягом 22-23 лютого відвідав вісім населених пунктів Полтавщини – Полтаву, Лубни, Миргород, Опішню, Пирятин, Гадяч, Лохвицю та Проценки, де проводив зустрічі з вборцями. В Гадячі долучився до акції протесту колишніх співробітників підприємства «Гадячсир», котрі вимагають від підприємства погашення заборгованості заробітної плати. Кривенко пообіцяв в якості народного депутата зробити депутатське звернення задля вирішення даної проблеми. Візити кандидата особливо не анонсувались.

Фото - www.facebook.com/viktor.kryvenko.1

19 лютого з робочим візитом у статусі народного депутата Сергій Каплін відвідав Лубни та Хорол. Під час поїздки Каплін зустрівся з міським головою, начальником управління соціального захисту населення, депутатами міської ради та виборцями Лубен, а також Хорольське районне управління соцзахисту.

Фото – Прес-служба «Соціал-демократичної партії»

14-15 лютого Андрій Садовий відвідав Полтаву та Кременчук, де провів відкриті зустрічі з виборцями «Public talks». Під час зустрічі піднімались питання туризму, освіти, промисловості та енергетичної сфери. Також Садовий провів неформальне спілкування з виборцями, пригощаючи їх какао. 16 лютого Садовий відвідав Горішні Плавні, де провів зустріч із журналістами.

Слід зазначити, що 1 березня Андрій Садовий заявив, що знімається з виборчих перегонів, проте станом на 3 березня рішення про скасування реєстрації не було.

Фото - https://www.facebook.com/andriy.sadovyi

12 лютого Олег Ляшко провів зустріч із жителями Великої Багачки та Миргорода, де презентував свою передвиборчу програму. Після цього, відвідав жительку Миргорода, на котру 22 грудня під час поїздки потягом за маршрутом «Київ-Рахів» впала полиця.

Фото - poltava.to

2 лютого Віталій Купрій відвідав Кременчук, де провів прийом громадян в якості народного депутата. Заходів в рамках передвиборчої кампанії не було зафіксовано.

1 лютого Юлія Тимошенко відвідала Полтаву та Миргород. У Полтаві провела закритий Форум підприємців, вхід на який був лише за запрошеннями. Загалом форум тривав 3 години. Крім цього, Тимошенко провела зустріч із редакторами ЗМІ Полтавщини. В Миргороді взяла участь у нараді з питань розвитку курортної галузі.

Фото - zmist.pl.ua

«Протягом лютого інтенсивність агітаційної кампанії в межах Полтавської області збільшилась в порівнянні з січнем. Тоді Полтавщину відвідали лише чотири кандидати. Проте поки активність не можна назвати високою», – зауважив координатор спостереження ОПОРИ Костянтин Донченко.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:
Костянтин Донченко, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Полтавській області
тел.: +380990797361
 
Ігор Литвиненко, комунікаційник Громадянської мережі ОПОРА в Полтавській області
тел.: +380504062015