У Бердичеві Житомирської області представники ОПОРИ 24 лютого зафіксували 16 пошкоджених агітаційних білбордів кандидатів на пост Президента Юлії Тимошенко, Юрія Бойка, Олександра Вілкула та Сергія Тарути.

На білборди невідомі особи наклеїли наліпки із зображенням схожим на відмітку, яку ставлять у виборчому бюлетені навпроти кандидата, за якого голосують. Відмітка червоно-синього кольору схожа на прапор Російської Федерації і перекреслена лінією.

Пошкодили білборди лише 4 кандидатів, які розміщені в різних частинах міста.

«Білборди пошкоджені по всьому місту. Більшість у віддалених районах Бердичева, у центрі лише одиниці. На деяких білбордах, зокрема, Юрія Бойка, наклеїли декілька наліпок. Білборди інших кандидатів не пошкоджені», – розповів представник ОПОРИ Іван Ковбаса.

Довірена особа Юлії Тимошенко в Бердичеві Сергій Орлюк в коментарі ОПОРІ зазначив, що представники партії ВО «Батьківщина» написала заяву в поліцію.

 «Начальник міського осередку партії направив заяву у поліцію, фотографії, сайт на якому є відео, як це все робилося. Ми навіть знаємо машину, номер яка клеїла це все. Чекаємо відповіді. Знімали лише там, де клеїли білборди Бойка, якщо Бойка зіпсували всі, то наших лише три, здається, у центрі міста», – розповів Сергій Орлюк.

На сторінці у Facebook волонтерки Тетяни Примак опубліковане відео, на якому видно групу людей, які клеять наліпку на білборд Юрія Бойка. 

Тетяна Примак розповіла ОПОРІ: «Я проходила повз і бачу, що клеять білборди. Я там знаю, хто це клеїв? Бог його знає. Я тільки один оцей бачила, а яких там ще кандидатів заклеїли, то не знаю», – зазначила Тетяна.

У прес-службі обласної організації партії «Опозиційний  блок» 25 лютого ОПОРІ зазначили, що у центральному офісі готують офіційний коментар з приводу пошкоджених білбордів, який буде опублікований на сайті партії.

Із заявою до поліції звернулися лише представники Юлії Тимошенко. Про це у коментарі ОПОРІ розповіла керівник відділу комунікації Головного управління Національної поліції в Житомирській області Алла Ващенко.

«Повідомлення надійшло 21 лютого, йшлося про три білборди Тимошенко.  Заява  від міської організації Бердичівської. Більше заяв не було», – зазначила Алла Ващенко.

Як повідомляла ОПОРА, за перший місяць після офіційного старту виборчої  кампанії, представники ОПОРИ зафіксували на вулицях населених пунктів Житомирської області 54 випадки розміщення друкованої агітаційної продукції, яка не містить вихідних даних.

Згідно з чинним законодавством такі дії можуть бути кваліфіковані правоохоронними органами як хуліганство за ст. 296 Кримінального кодексу України. 

 

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:

Тарас Чмут, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Житомирській області

тел.: +38098-829-62-64

e-mail: zhytomyr@opora.org.ua

Ірина Кирилович, комунікаційниця ОПОРИ в Житомирській області

Веб-сайт|Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)