В Чернігові представники місцевої влади висловили підтримку ініціативи ОПОРИ щодо забезпечення доступності виборчих дільниць для маломобільних груп виборців та готовність вирішувати цю проблему на місцевому рівні. Онлайн-консультації відбулись за участі  представників Чернігівської міської ради, Чернігівської обласної державної адміністрації, громадських організацій та регіонального представництва Офісу уповноваженого ВР з прав людини в Чернігівській області.

Громадська омбудсменка ОПОРИ у Чернігівській області Олена Рогова навела статистику недоступних дільниць та запропонувала координацію по забезпеченню доступності між усіма учасниками наради.

Так, у Чернігівській області вище першого поверху розташовані 59 дільниць, 292 дільниці знаходяться в будівлях, не обладнаних пандусами, 8 дільниць – в будівлях, доступ до яких є важкодоступним.

Начальник Управління містобудування та архітектури Чернігівської державної адміністрації  Олександр Дмитрюк та депутатка Чернігівської міської ради Регіна Гусак погодились з наявною проблемою та висловили готовність працювати з обласним омбудсменом ОПОРИ та спільно вирішувати проблему доступу до виборчих дільниць, зокрема можливості перенесення виборчих дільниць з другого поверху на перший.

Юрист Громадської організації «МАРТ» Дмитро Науменко також висловив слова підтримки ініціативі та повідомив про необхідність поєднання зусиль та спільну роботу у даному напрямку.

Громадський омбудсмен Тарас Щербатюк, який координує питання забезпечення інклюзивності виборчого процесу, та координаторка мережі омбудсменів Міла Куценко зазначили, що Громадянська мережа ОПОРА готова надавати всебічну підтримку органам влади при розробці механізмів з вирішення проблеми з доступністю виборчих дільниць та здійснювати координацію цих процесів на місцевому рівні. 

Підготовлено в рамках проєкту “Виборча реформа задля посилення впливу агентів змін та підтримки публічного діалогу”, який реалізує Громадянська мережа ОПОРА за підтримки ЄС ombudsman.oporaua.org/about_project