Станом на 7:00 19 грудня у Павлівській та Дубівській громадах Волинської області територіальні виборчі комісії масово відправляли членів ДВК складати уточнені протоколи про підрахунок голосів виборців. Відповідні факти фіксували спостерігачі ОПОРИ.

Так, у Павлівській громаді територіальна виборча комісія не прийняла протоколи дільничних виборчих комісій № 070204 (с. Клопочин), № 070205 (с. Топилище), № 070187 (с. Павлівка) та № 070188 (с. Самоволя), оскільки протоколи про підрахунок голосів, які привезли відповідні ДВК, були не запаковані належним чином.

Натомість ДВК № 070204 (с. Клопочин) повторно повернули на дільницю доопрацьовувати виборчу документацію, оскільки комісія вдруге допустилась помилок у протоколі про підрахунок голосів. Також, у ДВК № 070191 (с. Трубки) було виявлено невідповідність у нумерації примірників протоколів: замість 1 і 2 примірників привезли в ТВК 5 і 6, а у ДВК № 070188 (с. Самоволя) – виявили відсутність підписів на одному із запакованих пакетів з документами.

Pavlivska TVK

Також ДВК № 070171 (с. Завидів) відправилась на доопрацювання протоколів, оскільки на запакованій виборчій документації не було поставлено відбитки печатки комісії. Коли комісія вдруге прибула у приміщення ТВК для здачі документації, у відповідних документах було виявлено неправильне оформлення шапки протоколу про підрахунок голосів.

Крім того, Павлівська ТВК повернула на уточнення протокол про підрахунок голосів ДВК № 070168 (с. Жашковичі), оскільки у ньому не було відбитку печатки комісії, а також на одному з примірників не було підписів членів відповідної ДВК.

Найпроблемнішою виявилась ДВК № 070198 (с. Риковичі). Перший раз комісія прибула до ТВК близько 4:00 ночі з розпакованою виборчою документацією. ДВК повернули на доопрацювання. Знову комісія з’явилась у приміщенні ТВК о 4:40 ночі з розпакованими протоколами підсумкового засідання та протоколами про підрахунок голосів. Комісію повторно повернули на доопрацювання. Третя спроба здати виборчу документацію у комісії була близько 6:00 ранку, втім, голова ДВК знову мала при собі розпакований протокол про підрахунок голосів. У комісії знову не прийняли документацію. Відтак, дільничній виборчій комісії вдалось здати виборчу документацію лише о 7:50, коли було виправлено усі попередні помилки.

Схожі випадки під час прийому виборчої документації були зафіксовані спостерігачами ОПОРИ у Дубівській громаді. Зокрема, під час прийому виборчої документації територіальна виборча комісія зафіксувала наявність помилок у цифрах в усіх протоколах про підрахунок голосів ДВК № 070371 (с. Бахів). Дільничну виборчу комісію повернули на дільницю складати уточнені протоколи. Відповідну документацію ДВК готувала протягом 4 годин.

Dubivska TVK

У протоколах про підрахунок голосів дільничних виборчих комісій № 070364 та № 070362 ТВК виявила неточності у протоколах щодо кількості виборців, які взяли участь у голосуванні. Обидві комісії повернулись на дільниці складати уточнені протоколи. Крім того, у протоколах про підрахунок голосів ДВК № 070403 було виявлено технічні помилки у протоколах. ТВК повернула комісію на доопрацювання.

Лише у Заболоттівській громаді територіальна виборча комісія документи від усіх ДВК прийняла без повернення на уточнення.

За коментарями звертайтеся:

Катерина Шарпата,

координатор громадського спостереження ОПОРИ за виборами у Волинській області (098) 278 82 90, volyn@opora.org.ua

Веб-сайт| Фейсбук | Твіттер

(#вибори16; #elect_ua; #opora; #опора)

Довідково:

Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за першими виборами в об’єднаних територіальних громадах, які відбудуться 11 та 18 грудня 2016 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.