За час останньої каденції у сумських міській та обласній радах свої депутатські повноваження припинили по 4 обранця. Такі дані отримала ОПОРА під час моніторингу стабільності структур політичних партій.

Сумська міська рада

У Сумській міській раді за 5 років свої повноваження склали 4 депутатів. Серед них 2 депутати, які на той момент були у складі фракції «БПП Солідарність». Один представник «ВО «Свобода» та ще один від «ВО «Батьківщина».

Найпершим 16 грудня 2015 року свої депутатські повноваження склав Володимир Войтенко. Його призначили на посаду першого заступника свого однопартійця від «ВО «Батьківщина» Сумського міського голови Олександра Лисенка. Тоді 24 грудня 2015 року на його зміну до складу раді прийшов Віталій Бурбика.

29 березня 2017 року свій депутатський мандат склала представниця «БПП «Солідарність» Ольга Волошина. Волошина стала заступницею міського голови. Замість неї в раду прийшла Оксана Малюк 26 квітня 2017 року.

Так само,  у зв’язку із призначенням на посаду заступника міського голови, свої депутатські повноваження склав Максим Галицький. Він представляв фракцію «ВО «Свобода». 27 вересня 2017 року він склав мандат, а вже 25 жовтня цього ж року депутатських повноважень набув Сергій Татаренко.

Один депутат від БПП «Солідарність» Олексій Рябенков 24 вересня 2018 року повідомив про складання депутатських повноважень через переїзд у Київ. У складі фракції його замінив Ігор Змисля 10 жовтня 2018 року.

Сумська обласна рада

У обласній раді припинили свої повноваження 4 обранців. Змін зазнали дві фракції – ВО «Батьківщина» та БПП «Солідарність.

Представник «Батьківщини» Віктор Ладуха 22 листопада 2017 року написав заяву про складання своїх депутатських повноважень у зв’язку з його обранням на посаду Буринського міського голови. Його наступником став Віктор Коваленко 14 грудня 2017 року.

Свій мандат у зв’язку із обранням  на посаду голови Краснопільської ОТГ склав Юрій Яремчук, представник БПП «Солідарність». Заяву про це він написав 10 травня 2017 року. У раді 13 липня 2017 року його місце зайняв Андрій Безрук.

6 квітня 2019 року помер перший заступник голови Сумської обласної ради Анатолій Річкаль. Він представляв фракцію БПП «Солідарність». У зв’язку з цим 14 травня 2019 року Сумська обласна виборча комісія визнала обраною депутаткою Наталію Трофименко.

«Перший кандидат» від БПП «Солідарність» Микола Клочко 24 березня 2016 року написав заяву про дострокове припинення своїх депутатських повноважень. На той момент він також обіймав посаду голови Сумської обласної державної адміністрації. У своїй заяві він зазначив, що згідно з законодавством щодо держслужби, яке набирало чинності 1 травня 2016 року, він не мав права суміщати посаду голови ОДА із статусом депутата місцевої ради.

18 квітня 2016 року Сумська обласна виборча комісія припинила депутатські повноваження Миколи Клочка. Наступним за черговістю комісія визнала Дмитра Нагорного. Перед цим ОВК скасувала реєстрацію 11 кандидатів від БПП «Солідарність» згідно з поданими ними заяв. У своїх заявах Геннадій Дорошенко, Сергій Костюк, Олена Чанцева-Коваленко, Інна Сопітько, Віктор Бабич, Роман Козлов, Іван Телющенко, Анатолій Буцак, Ірина Дегтяр, Юрій Штик та Микола Трофименко попросили виключити їх із виборчого списку.

За додатковою інформацією звертайтеся:

Ольга Коренєва, координаторка громадського спостереження за виборами Громадянської мережі ОПОРА в Сумській області.

тел.: (066) 931 23 56

e-mail: sumy@opora.org.ua