За результатами моніторингу політичних партій ОПОРА зафіксувала відсутність міжфракційних переходів у Сумській міській раді VII скликання. За 5 років функціонування ради лише троє депутатів, при чому усі вихідці з фракції партії «ВО «Батьківщина», стали позафракційними. Із них один через обрання на посаду секретаря міськради, ще двох виключено з фракції.

25 жовтня 2015 року на місцевих виборах до сумського «парламенту»  обрано 42 депутати із 6 партій.

Згідно з результатами голосування політичні сили отримали відповідну кількість мандатів:

  • 18 депутатських місць з результатом у 25,75% голосів виборців отримала політична партія Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина»;
  • 9 крісел (13,43%) отримала партія «Блок Петра Порошенка «Солідарність»;
  • по 4 депутатських мандати отримали політичні партії «Об’єднання «Самопоміч» (6,53%), «За Україну!» (5,62%) та «Опозиційний блок» (5,16%);
  • 3 місця одержала партія «Всеукраїнське об’єднання «Свобода» (5,13%).

Всі ці партії утворили однойменні фракції у складі відповідно до суб’єктів висування обраних депутатів.

Обрання секретаря Сумської міської ради

Під час першого пленарного засідання ІІ сесії міськради 26 листопада 2015 року депутати обрали секретаря Сумської міської ради. На ньому були присутні усі 42 обрані депутати. Ініціатором розгляду питання про обрання секретаря став Сумський міський голова Олександр Лисенко (ВО «Батьківщина»). На засіданні він наголосив, що відповідно до закону, секретар обирається за пропозицією міського голови. Та запропонував кандидатуру Андрія Баранова, обраного від ВО «Батьківщина». Міський голова зауважив, що ця кандидатура рекомендована фракцією ВО «Батьківщина».

Після таємного голосування, під час якого видали 30 бюлетенів (решта депутатів не брали участь у голосуванні), з яких 2 бюлетені виявились недійсними, встановили результат. Кандидатуру Андрія Баранова на пост секретаря Сумської міської ради підтримали 24 голосами, 2 депутати проголосували «проти», ще 2 утримались. Після обрання Андрій Баранов став позафракційним депутатом і станом на 1 квітня 2020 року досі займає цю посаду.

Відповідно до цього фракція партії ВО «Батьківщина» становить основу більшості Сумської міської ради. Згідно з матеріалом  ГО «Бюро аналізу політики»  за авторством депутата Сумської міської ради, члена фракції «За Україну!» Андрія Крамченкова щодо голосування стосовно системи «ProZorro», на початок каденції коаліція сформувалась із трьох фракцій. За цією версією до більшості увійшли члени фракцій ВО «Батьківщина», Об’єднання «Самопоміч» і «Опозиційний блок».

Фракції та депутатські групи Сумської обласної ради станом на 1 квітня 2020 року

Ситуація щодо складу фракцій у міській раді не змінилась кардинально, утім деякі зміни таки відбулись. Відтак станом на 1 квітня 2020 року у Сумській міськраді стало 5 фракцій, 1 депутатська група та 3 позафракційних депутати.

25 березня 2020 року фракція партії «Опозиційний блок» перейменувалась на депутатську групу «Опозиційна платформа ­– «За життя». Також зміни відбулися у фракції ВО «Батьківщина»,  де 2 депутатів виключені з фракції, а 1 – обраний секретарем міської ради. Щодо більшості, враховуючи призначення члена фракції ВО «Свобода» Максима Галицького на посаду заступника міського голови Сум, можна припустити, що фракція ВО «Свобода» долучилась до коаліції більшості у раді.

За додатковою інформацією звертайтеся:

Ольга Коренєва, координаторка громадського спостереження за виборами Громадянської мережі ОПОРА в Сумській області.

тел.: (066) 931 23 56

e-mail: sumy@opora.org.ua